Rzucał psem do wody jak przedmiotem (video)

OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie poinformował, że świadkowie przysłali filmik, na którym widać jak mężczyzna rzuca psem w kierunku wody. W tle słychać krzyki świadka, dokumentującego horror psa, żeby człowiek nie męczył już psa, że go to boli, że o wszystkim zostanie powiadomione OTOZ Animals. Oprawca zwierzęcia informuje, że to jego pies i może robić z nim co chce. Mężczyzna trafił już w ręce policji. 

– Na nagraniu widać, jak mężczyzna nagle bez skrupułów chwyta za kark towarzyszącego mu małego pieska, przez chwilę trzyma go w powietrzu, po czym robi zamach i rzuca psem w kierunku wody. Piesek musi być na jakiejś lince, bo na nagraniu widać, że mężczyzna ciągnie do siebie psa znajdującego się w wodzie, gdy psiak wydostaje się z wody i zaczyna biec, mężczyzna ponownie łapie go za kark i ponownie trzymając skulonego psa w powietrzu, robiąc zamach, rzuca nim znowu w kierunku wody. W tle słychać krzyki świadka, dokumentującego horror psa, żeby człowiek nie męczył już psa, że go to boli, że o wszystkim zostanie powiadomione OTOZ Animals. Oprawca zwierzęcia informuje, że to jego pies i może robić z nim co chce. Na tym nagranie się kończy. Pod przysłanym materiałem otrzymaliśmy dane osoby dręczącej zwierzę oraz informacje, że suczka boi się właściciela, sika pod siebie i kuli się – relacjonuje OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie.


Inspektorzy razem z policjantką z Pieniężna, która tego dnia pełniła dyżur w Braniewie pojechaliśmy szukać właściciela suczki i zwierzaka. Udało się. I choć właściciel suczki, który chciał uciec z miejsca zdarzenia, został zatrzymany i przewieziony do komendy w Braniewie, a mała suczka została zabrana przez inspektorów, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt.


– Złożyliśmy już oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad psem przez jego właściciela. Jeśli prokurator postawi właścicielowi zwierzęcia zarzuty, wówczas OTOZ Animals będzie występować w tej sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Pragniemy z całego serca podziękować braniewskiej policji za szybką, fachową i skuteczną pomoc, zwłaszcza pani Monice Stogowskiej policjantce z posterunku policji w Pieniężnie. za niezawodność i profesjonalizm To nie pierwszy raz, gdy możemy liczyć na wsparcie policjantów, dzięki którym nasze interwencje kończą się sukcesem. Dziękujemy! –
podsumowują inspektorzy braniewskiego OTOZ.

Nagranie znajdziecie klikając TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

Pies nie opuścił rannego towarzysza (video)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *