Pędził ponad 205 km/h po drodze krajowej, bo… nie chciał się dać wyprzedzić

Oryginalny sposób wytłumaczenia swoich drogowych “wyczynów” znalazł kierowca, który na drodze krajowej nr 12 na terenie powiatu głogowskiego przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 115 km/h. Miał “pecha”, bo tym autem, które tak bardzo chciał zostawić z tyłu okazała się policyjna skoda wyposażona w wideorejestrator.

– Nie chciałem, aby wyprzedziło mnie jakieś auto  –  tak tłumaczył swoje “wyczyny” 26-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, kierowca volkswagena golfa, który pędził drogą krajową nr 12 z prędkością 205 km/h.

Policjanci ruchu drogowego z komendy w Głogowie zwrócili uwagę na pojazd, który nie tylko szybko jechał, ale również nieprawidłowo wyprzedzał na skrzyżowaniu. Podjęli pościg za kierowcą golfa, ale ten gwałtownie przyspieszył i dopiero kiedy zorientował się, że jadący za nim pojazd to nieoznakowany radiowóz z włączonymi sygnałami, zwolnił i zatrzymał się do kontroli.

Młody kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 115 km/h. Został ukarany mandatem, a na jego konto trafiły punkty karne. Za taki “wyczyn” należy się 500 złotych mandatu i 10 punktów karnych.

ZOBACZ TAKŻE:

200-złotowy mandat za mrugnięcie światłami?

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *