Dziś zaczyna się wielkie, majowe czytelnicze święto

Blisko 800 wystawców z 27 krajów, ponad 1030 twórców i 1500 wydarzeń – a to wszystko w ramach 10. edycji Warszawskich Targów Książki. Dla miłośników książek i czytania będzie to idealna okazja do zdobycia autografów ulubionych autorów, zapoznania się w jednym miejscu z ofertą wydawców ze świata i z całej Polski, zakupu książek i uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach. W tym roku na targową publiczność czeka wyjątkowa niespodzianka – jubileuszowe spotkania na Kanapie Literackiej z najbardziej popularnymi i nagradzanym autorami ostatnich 10 lat.

W tegorocznej, jubileuszowej, 10. edycji Warszawskich Targów Książki weźmie udział blisko 800 wystawców z 27 krajów. Na PGE Narodowym zagoszczą wydawcy i książki z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chin i Tajwanu, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Iraku, Irlandii, Kostaryki, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Listę wystawców znajdziecie tutaj.

Podczas czterech majowych dni z czytelnikami spotka się ponad 1030 twórców. Na odwiedzających czekać będzie też bogata oferta programowa  ok. 1500 wydarzeń: festiwali, konferencji, spotkań, debat, warsztatów, lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw. Pełny program znajdziecie tutaj.

Gość Honorowy – RUMUNIA

W stulecie nawiązania rumuńsko-polskich relacji dyplomatycznych (1919-2019) i w czasie prezydencji w Radzie Europejskiej, Rumunia na Warszawskich Targach Książki zaprezentuje siłę i różnorodność literatury oraz bogactwo kultury swojego kraju.
W czasie Targów z polskimi czytelnikami spotkają się rumuńscy pisarze, m. in. Varujan Vosganian, laureat nagrody „Angelus” 2016 za “Księgę szeptów” oraz Adrian Cioroianu, autor “Pięknej opowieści o historii Rumunów”. Odbędą się także liczne debaty m.in. poświęcone postaci Eugène Ionesco czy przekładom z literatury rumuńskiej. Nie zabraknie projekcji filmów dokumentalnych i fabularnych, warsztatów artystycznych i pokazów filmów animowanych dla najmłodszych oraz wystaw. Pełny program znajdziecie tu.

10 gwiazd na 10. edycję Warszawskich Targów Książki 

W tym roku na targową publiczność czeka wyjątkowa niespodzianka – jubileuszowe spotkania na Kanapie Literackiej z najbardziej popularnymi i nagradzanym autorami ostatnich 10 lat. Najważniejszymi gośćmi Warszawskich Targów Książki będą: noblistka Swietłana Aleksijewicz, ceniony przez czytelników i krytyków Wiesław Myśliwski, uznani reporterzy Wojciech Jagielski i Jacek Hugo-Bader, prozaik Eustachy Rylski, najpopularniejsza autorka powieści obyczajowych Katarzyna Grochola, pisarka i felietonistka Sylwia Chutnik, twórca powieści fantastycznych Andrzej Pilipiuk oraz mistrzowie kryminału Zygmunt Miłoszewski i Marek Krajewski. Spotkania odbędą się w sobotę i niedzielę, a poprowadzą je Jerzy Kisielewski i Szymon Kloska. Program spotkać znajdziecie tutaj.  W sumie na WTK pojawi się ponad 1030 twórców – pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, dziennikarzy, ludzi świata kultury. Listę wszystkich autorów znajdziecie tu.

Festiwal to także największa i najlepsza komiksowa impreza w Warszawie, od drugiej edycji związana z WTK. W programie spotkania z autorami komiksów z całego świata, ponad 80 twórców komiksów z Polski, ponad 40 wystawców i 5 komiksowych wystaw. Na tegorocznym festiwalu będziemy gościć łącznie 16 uznanych autorów zagranicznych, będą z nami: Marvano, Pau, Tony Sandoval, Brecht Evens, Troy Little, JD Morvan, Severine Trefouel, David Evrard, Tommi Parrish, Rune Ryberg, Michel Koeniguer, Nuno Saraiva, Andre Diniz, Sebastia Cabot. A poza nimi mistrzowie i uznani twórcy polskiego komiksu: Tadeusz Baranowski, Bogusław Polch, Marek Szyszko, Tomasz Samojlik, Krzysztof Gawronkiewicz, Berenika Kołomycka, Michał Śledziński, Tomasz Leśniak, Sławomir Kiełbus i wielu, wielu innych.

Czytelnicze akcje 

Jak co roku na WTK nie zabraknie wydarzeń cieszących się szczególnym zainteresowaniem ze strony wszystkich miłośników czytania. 23 maja rozpocznie się kolejna edycja akcji Publio.pl i Warszawskich Targów Książki – „Książka za Książkę”. Wszyscy, którzy będą chcieli zrobić porządki na półkach, mogą przynieść swoje książki na stoisko Publio.pl (50/D9) w dniach 23-26 maja. Za każde pięć oddanych egzemplarzy będzie można otrzymać kupon z kodem umożliwiającym pobranie za darmo dowolnego e-booka ze specjalnie przygotowanej puli tytułów.  Wszystkie zebrane przez cztery dni trwania akcji książki trafią jak co roku do Biblioteki Narodowej. A w sobotę 25 maja w Sali Amsterdam odbędzie się wielka wymiana książek „Z półki na półkę”. Dla wszystkich, którzy mają na półkach książki, do których już nie wrócą. Będzie można je wymienić na książki przyniesione przez innych czytelników oraz na nowości wydawnictw. 

10. Warszawskie Targi Książki 2019
Targi odbędą się w dniach: 23 maja 2019 (czwartek) w g. 10.-18; 25 maja 2019 (sobota) 10-19; 24 maja 2019 (piątek) 10-19; 26 maja 2019 (niedziela) 10-17. Uroczyste otwarcie zaplanowano na dziś (23 maja( o godz. 12 na Scenie Głównej.  Bilety dostępne będą w kasach targowych w dniach i godzinach otwarcia Targów.  Więcej informacji na stronie targi-ksiazki.waw.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Dzieci, które czytają osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają!

Fot. główne z zeszłorocznej edycji

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *