Pilnie potrzebna pomoc dla koni! Folwark zwierzęcy tonie w wodzie!

Już teraz zalana jest większość wybiegów dla koni, a ponieważ ciągle pada, to woda powoli wlewa się również do stajni. Nie ma gdzie ewakuować czterystu koni. Jakby tego było mało woda wlewa się do największej stajni również przez dach –  leje się ścianami na strop przez dziurę w szczycie i liczne dziury w dachu i za moment może runąć strop –  alarmuje Fundacja Centaurus, prowadząca Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach koło Legnicy.

– Pierwszy raz w naszej 13-letniej działalności ogłaszamy ALARM dla zwierząt Centaurusa! I błagamy Was o pomoc. Każda godzina to większy dramat zwierząt u nas. Przyjaciele, potrzebujemy Waszej pomocy!  Czujemy się bezsilni… Bela siana kiedyś kosztowała 70 złotych, dziś 120 złotych, bo siana brakuje w całym kraju. Straciliśmy nasz potężny zapas siana i słomy. Dziennie serwujemy 400 koniom 20-30 beli siana, koszta są niewyobrażalne, a straty nie do ogarnięcia przez nas. Straciliśmy siano za prawie 100 tysięcy złotych. 3/4 zapasu słomy jest również stracone. Brak nam słów, aby opisać strach, jaki pierwszy raz zagościł w Centaurusie – podkreślają członkowie Fundacji. 

Jak dodają, mają zupełnie zalane większość wybiegów dla koni, konie stacjonują w stajniach od kilku dni, a nieustannie pada i woda powoli wlewa się również do stajni. Boją się, że za chwilę konie będą stały po brzuch w wodzie. Nie mają, gdzie ewakuować 400 koni. Wybiegi muszą pilnie osuszyć, choćby jeden, aby móc wypuszczać konie rotacyjnie, zanim dojdzie do dramatu. Konieczna jest pilna melioracja.

Jakby tego było mało, woda wlewa się do największej stajni również przez dach – dwa dachy dzięki Waszej pomocy udało nam się zrobić, ale ten nad największą stajnią to koszt 300 tysięcy złotych – i ciągle to odkładaliśmy. A teraz nie możemy odkładać, bo woda leje się ścianami na strop przez dziurę w szczycie i liczne dziury w dachu i za moment może runąć strop –  relacjonują członkowie Fundacji Centaurus. – Błagamy, po prostu błagamy Was o pilną pomoc – apelują.

Zbiórkę pieniędzy znajdziecie na Ratujemyzwierzaki.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *