Sekretem udanego świętowania nie jest kosztowny czy ekstrawagancki prezent, ale wspólnie spędzony czas

W dzieciństwie opatrywała zdarte kolana, czytała bajki na dobranoc i piekła ulubione ciasta. Później wysłuchiwała pierwszych historii miłosnych, kibicowała na treningach i trzymała kciuki podczas najważniejszych egzaminów w życiu. Chociaż nie zawsze się z nami zgadzała, czasem złościły ją nasze decyzje i smuciły wypowiedziane pod wypływem emocji słowa, to jednak zawsze stała za nami murem i darzyła bezgraniczną miłością.

Mama, bo przecież o niej mowa, to dla wielu osób najlepsza przyjaciółka, prawdziwy autorytet i życiowa ostoja. Kto nie zastanawia się czasem, co powiedziałaby na dręczące nas wątpliwości, jaki byłby jej punkt widzenia lub jakiej rady by nam udzieliła? Przypadający na 26 maja Dzień Matki to doskonała okazja, aby usiąść z mamą przy filiżance gorącej herbaty i opowiedzieć o sobie, zapytać o jej plany lub powspominać wspólnie spędzone chwile. Tematów z pewnością nie zabraknie.

A w podziękowaniu za jej trud włożony w nasze wychowanie, możemy podarować jej własnoręcznie przygotowany, herbaciany upominek wzbogacony wspólnymi zdjęciami. Taka herbata będzie nie tylko wyjątkowo smaczna, ale również pełna wspomnień.

Jak wykonać herbatę pełną wspomnień?

1. Potrzebne będą: ulubiona herbata mamy, papierowe filtry, sznurek/ozdobna wstążka, wydrukowane wspólne zdjęcia i ciepłe słowa (dwa razy więcej niż woreczków), taśma dwustronna, łyżka i nożyczki.

2. Do filtra papierowego wsyp odpowiednią ilość wybranej kompozycji. Jeśli Twoja mama parzy herbatę w filiżance lub kubku – wybierz mały filtr, jeśli w dzbanku dla całej rodziny – wybierz duży filtr. Ilość herbaty dostosuj również do preferencji mamy.

3. Wypełnione herbatą filtry zwiąż mocno wstążką/sznurkiem, zostawiając jeden z jego końców dłuższy od drugiego.

4. Zdjęcia przytnij do małego rozmiaru, np. 3×4,5 cm. Na połowie z nich przyklej kawałki taśmy dwustronnej i przymocuj do niej dłuższy koniec sznurka, którym przewiązałaś filtry.

5. Z drugiej strony zdjęcia przyklej kolejne zdjęcie lub życzenia dla mamy.

6. Przygotowane woreczki z aromatyczną herbatą zapakuj w ozdobne pudełko lub włóż do kubka, który podarujesz w prezencie.

Przede wszystkim warto pamiętać, że sekretem udanego świętowania nie jest kosztowny czy ekstrawagancki prezent, ale spędzony wspólnie czas. Każda mama z pewnością się z tym zgodzi i doceni spokojną rozmowę z filiżanką aromatycznej herbaty w dłoni.

ZOBACZ TAKŻE:

Dzieci, które czytają osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają!

Małżeństwa są najczęściej zawierane latem, najwięcej dzieci rodzi się jesienią i w styczniu

Fot. główne ma charakter poglądowy Źródło flypr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *