Pięciolatek miał “woreczek z białym proszkiem”. W jego mieszkaniu czekała na policjantów “niespodzianka”

Wszystko zaczęło się od zgłoszenie dyrektora przedszkola w gminie Jelcz-Laskowice o tym, że u jednego z przedszkolaków znaleziony został „woreczek foliowy z białym proszkiem”. Policjanci wysłani na miejsce zgłoszenia sprawdzili substancję i potwierdzili, że faktycznie w woreczku znajdowała się śladowa ilość amfetaminy. 

Szybko ustalili, że chłopiec najprawdopodobniej przyniósł woreczek z domu. Policjanci przeszukali zatem mieszkanie rodziców chłopca i znaleźli w nim prawie 100 porcji amfetaminy oraz 60 porcji marihuany! 28-letni ojciec dziecka przyznał się, że środki odurzające należą do niego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

– Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego 28-latka. Prokuratura Rejonowa w Oławie przychyliła się do wniosku policji i zastosowała wobec mężczyzny środek w postaci dozoru – informują dolnośląscy policjanci.

Mundurowi sprawdzają czy podejrzany nie zajmował się handlem narkotykami. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. 

ZOBACZ TAKŻE:

Próbowali odbić narkotyki z rąk policjantów

Źródło: KWP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *