Festiwal w stylu slow – dla poszukiwaczy nowych aromatów i smaków

Siedemdziesięciu najlepszych piwowarów domowych z Polski, ale i z Europy wystawi około dwustu autorskich piw w różnych stylach, przygotowanych specjalnie na Festiwal Piwowarów Domowych. Misją tej imprezy jest promowanie piwowarstwa domowego i wzajemnej wymiany doświadczeń. Każdy będzie mógł podejść do piwowara, zapytać go o szczegóły, dowiedzieć się jak to piwo powstało.

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych po raz drugi organizuje Konferencję Festiwal Piwowarów Domowych. Pierwsza edycja okazała się sukcesem, a wydarzenie odbiło się szerokim echem w branży piwnej. Tegoroczna edycja będzie większa, ciekawsza i zapewne jeszcze bardziej wyczekiwana.

To impreza, łącząca świat piwowarów domowych, pasjonatów piwa, hobbystów i beer geeków. Jednocześnie każda osoba, która po prostu lubi piwo znajdzie coś dla siebie. Ponadto 15 czerwca w Warszawie uczestnicy wybiorą najlepsze stoisko piwowara oraz najlepsze piwo Festiwalu, które zostanie uwarzone przez Browar Zamkowy w Cieszynie – wyjaśnia Artur Kamiński, prezes PSPD, organizatora imprezy.

Festiwale piw rzemieślniczych odbywają się już praktycznie w każdym większym mieście w Polsce. Coraz więcej jest organizowanych tego typu wydarzeń także w średnich i małych ośrodkach. Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych organizuje rocznie kilkanaście konkursów piw domowych i mniejszych lokalnych zlotów. Piwowarstwo domowe jest coraz bardziej popularnym hobby, a szacunki mówią nawet o liczbie stu tysięcy piwowarów domowych w naszym kraju. W PSPD jest obecnie zrzeszonych ponad 1100 członków. 

W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja tego festiwalu, imprezy jakiej jeszcze w naszym kraju nie było. 

Postanowiliśmy zorganizować niepowtarzalne wydarzenie, aby podziękować piwowarom domowym za zaangażowanie i pozytywne zarażanie naszą pasją kolejne osoby. Zeszłoroczna edycja okazała się sukcesem i potwierdziła zapotrzebowanie na scenie piwnej na taki event, dlatego w czerwcu zapraszamy na Konferencję II Festiwal Piwowarów Domowych – mówi Artur Kamiński.

Festiwal to także okazja do poznania najnowszych trendów ze świata dużego biznesu, który zaczyna wchodzić na rynek piwowarów domowych. Nowością w tym roku będzie “strefa targowa”, która skupi firmy oferujące akcesoria do domowego warzenia piwa, przez producentów słodu, chmielu, drożdży, aż po sklepy z ofertą tylko dla piwowarów-hobbystów.

Niejeden z hobbystów tworząc warki we własnych czterech ścianach, marzy o zdobyciu sławy i uznania za sprawą swoich niepospolitych produktów. 

Na tym Festiwalu marzenia się spełniają, dzięki możliwości wystawienia swoich autorskich piw do degustacji dla szerokiej rzeszy uczestników konferencji – podkreśla Mateusz Puślecki, wiceprezes PSPD. – W ubiegłym roku zwycięzcą w kategorii najlepsze piwo festiwalu został Dominik Połeć z Warszawy za piwo „Mango Generator” – dodaje.

To lekkie, pijalne i kwaśne piwo z dodatkiem pulpy z mango. W nagrodę Dominik w Browarze Zamkowym w Cieszynie uwarzył piwo, według własnej domowej receptury. Jego premiera odbędzie się w drugim kwartale 2019 roku.

To świetne uczucie, że tyle osób uznało moje piwo za najlepsze. Nie mogę doczekać się premiery, kiedy okaże się, jak wyszła wersja z dużego browaru – cieszy się Dominik Połeć.

Wybór najlepszego piwa i stoiska to nie jest jedyna atrakcja Festiwalu. W tym roku na gości czeka, poza wspomnianą już częścią wystawienniczo-targowa, także “strefa szkoleniowa”, w której odbędą się sesje profesjonalnych wykładów i warsztatów dotyczących piwowarstwa domowego. Ukoronowaniem imprezy będzie ogłoszenie wyników Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2019 o tytuł Grand Championa 2019. To największy konkurs piw domowych w Polsce, który zorganizowany będzie już po raz siedemnasty. Dla fanów dobrego jedzenia idealna będzie “strefa food trucków”, w której swoje wyroby serwować będą wyselekcjonowane punkty gastronomiczne.

Misją Festiwalu jest promowanie piwowarstwa domowego i wzajemnej wymiany doświadczeń. Każdy może podejść do piwowara, zapytać go o szczegóły, jak to piwo powstało. Do tego wykłady, warsztaty, prelekcje dotyczące piwowarstwa i pyszne jedzenie – wylicza Mateusz Puślecki.

Każdy z gości znajdzie coś dla siebie. Piwo domowe jest bardzo mocno związane z ideą „Slow Food”. Jeśli ktoś szuka nowych aromatów, smaków, korzeni i źródeł produktów, które spożywa, to nasz Festiwal jest idealnym miejscem do tego – podsumowuje Dawid Kulbicki z zarządu PSPD.

Konferencja odbędzie się 15 czerwca w godzinach 12-23 w hali EXPO XII nr 4 w Warszawie, ul. Prądzyńskiego 12/14. Od godziny 12 otwarta będzie “strefa targowa” z prezentacją oferty dla piwowarów domowych, a od godz. 15 rozpocznie się część degustacyjna.
Bilety na to wydarzenie można nabyć jedynie internetowo. Szczegóły znajdziecie tutaj

Fotorelację z pierwszej edycji imprezy znajdziecie tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *