Uwaga na konkurencję. Sprzedaż truskawek bywa niebezpieczna

Przekonał się o tym pewien 28-latek, który sprzedawał te owoce w pobliżu jednego z supermarketu na warszawskiej Białołęce. W pewnym momencie podszedł do niego jakiś mężczyzna i nakazał mu opuścić to miejsce. Wykrzykiwał przy tym wulgaryzmy i straszył 28-latka. 

W pewnej chwili zaczął mu też grozić pozbawieniem życia i zdrowia. Wystraszony mężczyzna uciekł i zatelefonował do swojego szefa. Ten polecił mu natychmiast powiadomić policję.

Gdy zgłaszający wrócił pod market zauważył, że jego stoisko z truskawkami jest zniszczone, a owoce porozrzucane na chodniku. Chwilę później zjawił się policyjny patrol z Białołęki. Mundurowi wysłuchali pokrzywdzonego i razem z nim ruszyli na poszukiwanie agresywnego mężczyzny. Zauważyli go w rejonie ulicy Światowida – relacjonują stołeczni policjanci.

37-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy (prawie 1,30 promila). Gdy wytrzeźwiał, dochodzeniowiec przedstawił mu zarzut za kierowanie gróźb karalnych wobec 28-latka. Jak się okazało, pokrzywdzony miał stanowić dla niego konkurencję przy sprzedaży truskawek.

Za to przestępstwo mieszkańcowi Białołęki grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

93 zarzuty dla złodzieja-fajtłapy

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *