Ze zwierzakiem będzie można przyjść do urzędu

Już niedługo urząd dzielnicy Wola w Warszawie stanie się miejscem bardzo przyjaznym dla zwierząt.  Otworzy swoje drzwi dla czworonogów, z którymi będzie można przyjść na al. Solidarności 90 i załatwić sprawę bez konieczności zostawiania pupila na zewnątrz. Ponadto zarówno w środku budynku jak i na zewnątrz rozstawione zostaną miski ze świeżą wodą, która szczególnie w upały jest bardzo potrzebna.

To efekt działania radnej Dzielnicy Wola Urszuli Kęcik-Staniszewskiej, która złożyła w tej sprawie interpelację.

– Sama od dawna mam psa z którym spędzam bardzo dużo czasu i chodzę nawet do pracy  tłumaczy radna. – Często spotykam się też z opiniami mieszkańców, w szczególności osób starszych, że chętnie przyszliby załatwić sprawę w urzędzie przy okazji spaceru z psem. Teraz niestety jest to niemożliwe, bo na drzwiach wejściowych widnieje zakaz wprowadzania czworonogów, dlatego zwróciłam się do zarządu dzielnicy Wola z interpelacją w tej sprawie – dodaje.

Pomysł już spotkał się z przychylnością i wkrótce sprawę w urzędzie będzie można załatwić z psem u boku.

– Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa, dlatego bezzwłocznie przystąpiliśmy do stworzenia regulaminu –  podkreśla Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.  Znajdą się w nim stosowne regulacje dotyczące trzymania psa na smyczy i w kagańcu, ponieważ musimy zwrócić również uwagę na komfort innych interesantów  dodaje.

Równolegle ze zniesieniem zakazu wprowadzania zwierząt zakupione zostaną też miski na wodę, które staną w różnych miejscach budynku.

Fot. główne ma charakter poglądowy

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl