Uwaga na smsy, które żądają, aby dopłacić złotówkę

Ponad trzydzieści tysięcy złotych stracił mieszkaniec Chełma odpowiadając na SMS-a. Wiadomość dotyczyła uregulowania niespełna złotówki za przesyłkę. Gdy skorzystał z przesłanego linka do systemu płatności z jego rachunku pobrana została dużo większa kwota. Policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości.

Kilka dni temu do dyżurnego komendy zgłosił się 43-letni mieszkaniec Chełma, który poinformował o oszustwie. Z relacji mężczyzny wynikało, że na telefon komórkowy otrzymał SMS-a z żądaniem zapłaty kwoty 0,76 złotych z tytułu dopłaty do przesyłki. Pokrzywdzony wykorzystując załączony do wiadomości link skorzystał z fałszywego systemu płatności, co spowodowało, że z jego rachunku pobrane zostało ponad 30 tysięcy złotych. Policjanci wyjaśniają tą sprawę i poszukują oszustów. 

O tej sprawie pisał portal niebezpiecznik.pl, który wyjaśnił sprawę oszustwa. Tekst znajdziecie tutaj.

Policja przypomina, że nieuczciwe osoby stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Tego typu SMS-y zawsze powinny wzbudzić naszą czujność. Zanim podejmiemy działanie, upewnijmy się czy wiadomość jest prawdziwa sprawdzając wskazane linki i strony internetowe.

ZOBACZ TAKŻE:

15-latek regularnie okradał swoją rodzinę. Usłyszał prawie 300 zarzutów

Fot. główne ma charakter poglądowy; źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl