Przegrane na starcie

Urodziły się tylko po to, aby nie dożyć dorosłości. Umrzeć w męczarniach, pod kołami samochodów, wyniszczone chorobą, rozszarpane przez lisy, wyrzucone w reklamówce do rzeki. Ofiary ludzkiej bezmyślności… Prawie 50 kotów trafiło do Fundacji Tabby – Burasy i Spółka, do ich domów tymczasowych. Z nadzieją na lepsze życie i kochających, odpowiedzialnych opiekunów.

Ale zanim to nastąpi, czeka je długi czas leczenia, oswajania z człowiekiem, nauki korzystania z kuwety i wszelkiego rodzaju profilaktyka weterynaryjna (odrobaczanie, odpchlanie, dwukrotne szczepienia). Część z nich trafiła z matkami, które czekają sterylizacje, aby nie było więcej tych niechcianych, niepotrzebnych, porzuconych.

Dzięki programowi sterylizacji, który udało nam się zorganizować wspólnie z miastem i z innymi organizacjami ze Zduńskiej Woli, kociaków zduńskowolskich mamy naprawdę niewiele. Trafiła do nas jednak cała masa kociąt z okolicznych wsi, gdzie świadomość problemu jest mała, a nawet jeśli jakakolwiek jest, to zwykle sprowadza się do stwierdzenia “to tylko kot, nie ten to następny”… –  mówią członkowie Fundacji Tabby – Burasy i Spółka.

Jak dodają, koszty utrzymania i leczenia takiej gromady kocich maluszków są przeogromne. Tylko dzięki Waszej pomocy uda się wyprowadzić malce na prostą i znaleźć im nowe, odpowiedzialne domy, które nie bedą szerzyły bezdomności. Organizatorzy zbiórki ogromnie wdzięczni za każde wsparcie. Informację jak pomóc znajdziecie ratujemyzwierzaki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *