Skomponuj muzykę filmową z laureatem Oscara

Interesujesz się tworzeniem ścieżek dźwiękowych do filmów? Fascynuje cię ich warstwa muzyczna? Chcesz pracować pod okiem wybitnego kompozytora i poznać tajniki powstawania melodii do kinematograficznych dzieł? Weź udział w warsztatach kompozycji muzyki filmowej, które odbędą się w październiku w Gdyni. Poprowadzi je laureat Oscara – Jan A.P. Kaczmarek. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Warsztaty kompozycji muzyki filmowej rozpoczną się 14 października i potrwają tydzień. Po raz kolejny organizuje je Gdyńska Szkoła Filmowa. Skierowane są głównie do uczniów szkół muzycznych, a także studentów i absolwentów uczelni muzycznych zainteresowanych tworzeniem muzyki filmowej. Udział w nich mogą wziąć również osoby nie posiadające wykształcenia muzycznego. Jest jednak jeden warunek. Chętni muszą mieć doświadczenie w komponowaniu muzyki filmowej.

Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki pracy nad ścieżką muzyczną filmu, a także nauczą się odpowiedniego kontaktu z reżyserem i dowiedzą się jak znaleźć z nim wspólny język. Zaprezentowane zostaną też zależności, które kompozytor napotyka podczas produkcji filmowej.

Młodzi twórcy będą mieli okazję pracować z jednym z najznakomitszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Warsztaty poprowadzi bowiem laureat Oscara z 2005 roku – Jan A.P. Kaczmarek. Otrzymał on statuetkę za najlepszą muzykę oryginalną do filmu „Marzyciel”.

Warsztaty będą się składać z zajęć indywidualnych i grupowych. Jednym z głównych punktów programu będzie spotkanie ze studentami reżyserii. Dzięki temu adepci kompozycji poznają ich oczekiwania względem warstwy muzycznej filmów. Potem pod okiem kompozytora zapoznają się z kolejnymi etapami jej powstawania. Materiałem warsztatowym będą filmy krótkometrażowe absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Wykładowca będzie prowadził zajęcia, które ułoży według własnego uznania (ok. 20 godzin pracy grupowej i ok. 30 minut dla każdego indywidualnie). Zwieńczeniem pracy warsztatowej będzie, co najmniej jeden, film studenta gdyńskiej filmówki z pełną ścieżką muzyczną (jednak może go stworzyć kilku kompozytorów – uczestników warsztatów). Zajęcia będą odbywały się w Gdyńskiej Szkole Filmowej przez 7 kolejnych dni. Zakończą się 20 października. Udział w warsztatach jest płatny.

Żeby mieć szansę na udział w warsztatach, trzeba spełnić odpowiednie wymagania. Należy wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy i dołączyć do niego próbki swoich własnych kompozycji – w formie pliku mp3 lub partytury. Trzeba też przesłać kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie muzyczne oraz potwierdzenie wpłaty wpisowego. Aplikacje należy wysyłać na adres mailowy: info@gsf.pl. Zgłoszenia na warsztaty są przyjmowane do 15 września br. Liczba miejsc jest ograniczona. Spośród nadesłanych aplikacji wybranych zostanie 10 osób, które wezmą czynny udział w warsztatach. W przypadku dużego zainteresowania przewidywana jest również możliwość uczestnictwa biernego.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej w zakładce: Warsztaty kompozycji muzyki filmowej.

Gdyńskie uczennice zorganizowały kampanię przeciwko depresji

Fot., źródło Gdynia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *