64- i 75-latek torturowali lisa. Zapadł wyrok w ich sprawie

Mężczyźni złapali lisa przy użyciu metalowej pułapki (tzw. żywołapki). Następnie kłuli zwierzę widłami, strzelali doń śrutem z broni pneumatycznej oraz wsadzali lisa wraz pułapką w pojemniku z wodą i podtapiali. Te dantejskie sceny miały miejsce na terenie prywatnej posesji w Solarni w Gminie Bierawa. Po koniec czerwca Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu wydał wyrok.

 Na jego ma mocy którego Józef I. (75 lat) oraz Tadeusz K. (64 lata) zostali uznani winnymi tego, że w dniu 15 lutego 2019 roku, na terenie prywatnej posesji, działając ze szczególnym okrucieństwem usiłowali pozbawić życia lisa, złapanego przy użyciu metalowej pułapki (tzw. żywołapki), kłując zwierzę widłami, strzelając doń śrutem z broni pneumatycznej oraz podtapiając poprzez umieszczenie lisa wraz pułapką w pojemniku z wodą. Oskarżeni zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na interwencję pracownika Lasów Państwowych –  informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu prok. Stanisław Bar.

Jak dodaje, oskarżonym została wymierzona kara sześciu miesięcy pozbawienia wolności, której wykonanie Sąd I Instancji warunkowo zawiesił na okresy próby wynoszący dwa lata. Dodatkowo wobec oskarżonych orzeczono kary grzywny w wymiarze po 50 stawek dziennych. Wysokość stawki dziennej określono na kwotę 20 zł w przypadku Józefa I. oraz 40 zł wobec Tadeusza K.

Nadto obaj oskarżeni zostali zobowiązani do uiszczenia nawiązki w kwocie po tysiąc złotych na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu. Sąd orzekł również przepadek metalowej pułapki i karabinu pneumatycznego.

Wyrok nie jest prawomocny.

ZOBACZ TAKŻE:

Trzynaście ciekawostek o lisach!

Fot. główne ma charakter poglądowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *