Kukurydza, tatuaż z henny, gofry, czyli co można kupić w wakacje za 500 złotych?

125 oscypków z żurawiną, 50 wafli z bitą śmietaną i owocami, 90 metrów parawanu, 25 godzin spokoju! albo 8 wielkich dmuchanych jednorożców. A to nie wszystko.  Sezon wakacyjny w pełni, a w kurortach i miejscowościach wczasowych nie brakuje okazji do wydawania pieniędzy. Na co jeszcze polska rodzina na wakacjach może wydać bonusowe “500 plus”? Przekonajcie się sami!

Jak wyliczają eksperci z OLX, za tę kwotę można mieć… aż 20 noclegów na kwaterze nad morzem (wybór spośród 60 tys. ofert). Za tę samą cenę można też wynająć luksusowy apartament pod Giewontem. Niestety, pięć banknotów z wizerunkiem Jagiełły wystarczy średnio na ¾ noclegu.

Skoro już o wakacjach u stóp śpiącego rycerza mowa, to 500 złotych pokryje spokojnie rachunek za 125 oscypków z żurawiną. Są jednak tacy, którzy wolą opychać się goframi. Mogą więc bonus wydać na aż 50 wafli z bitą śmietaną i owocami. Mmmm! Pycha!

Niestety, nadal nie wiadomo, ile rybki z frytkami można mieć za pięć stówek, bo sposób obliczania ostatecznej ceny za ten wakacyjny rarytas pozostaje słodką tajemnicą szefów kuchni nadbałtyckich barów szybkiej obsługi.

Szalenie modne w tym sezonie są dmuchane akcesoria do pływania. Za 500 złotych można mieć np. 8 wielkich dmuchanych jednorożców. Czas można też spędzić bardziej aktywnie np. pływając solo we Władysławowie na dmuchanym bananie i to aż przez 450 minut.

W nadmorskim krajobrazie nieodzowny jest oczywiście parawan, dlatego obliczyliśmy też, ile jego metrów można sobie zafundować za pół tysiąca. Wystarczy spokojnie na 90 metrów, co oznacza, że na plaży w Mielnie możemy nim obstawić niezły metrażyk.

Dla tych, którzy nie chcą ulegać tekstylno-architektonicznym trendom, pozostaje “gooootowana kukurydzaaaa!”. Za 500 PLN kupić około 66 kolb.

Niezależnie od tego, czy urlop spędzamy nad morzem, czy w górach, wakacyjnym “guilty pleasure” często bywa wykonany na straganie tatuaż z henny. W zależności od rozmiaru i wykonania, 500 złotych wydamy na od 5 do 50 tatuaży z henny.

Zwolennikom turystyki miejskiej polecamy zaopatrzenie się w tym budżecie w 100 magnesów na lodówkę, np. ze smokiem wawelskim na lodówkę. Albo z syrenką.

Tym, którzy na wakacje wybierają się z dziećmi polecamy w tej kwocie jeszcze jedno rozwiązanie. Za 500 złotych można kupić 25 godzin spokoju, oddając dziecko opiekunce. Albo oddać się totalnemu szaleństwu i zafundować sobie i pociesze aż 250 hałaśliwych rundek w cymbergaja.

Coraz chętniej zostajemy na wakacje w kraju

Fot., źródło informacje prasowe OLX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *