Policyjny pies Sara odszedł na emeryturę (zdjęcia)

Po sześciu latach służby na emeryturę odszedł policyjny pies Sara. Od 2013 roku wiernie służyła swojemu przewodnikowi Tomaszowi Powązce, policjantowi z Częstochowy. Niestety, z uwagi na stan zdrowia Sara nie mogła już pełnić służby. Ta historia ma jednak happy end, bo teraz zaopiekuje się nią jej dotychczasowy opiekun, u którego zamieszkała.

Jak podkreślają mundurowi, psy w policji odgrywają bardzo ważną rolę. Ze względu na dobrze rozwinięty zmysł węchu wykorzystywane są podczas wielu różnych działań policyjnych. Oprócz tropienia sprawców przestępstw biorą udział w poszukiwaniach osób zaginionych oraz wykrywania narkotyków czy materiałów wybuchowych.

Sara pełniła służbę prewencyjną w częstochowskiej komendzie. Wspólnie z asp. Tomaszem Powązką patrolowała ulice miasta i powiatu, poszukiwała osób zaginionych, tropiła przestępców po śladach zapachowych i zapewniała bezpieczeństwo podczas imprez masowych. W trakcie wizyt w szkołach i przedszkolach zachwycała swoim posłuszeństwem. Jednak pomimo swojej łagodnej natury, w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia swojego opiekuna potrafiła stanowczo obezwładnić agresora.

Ze względu na problemy zdrowotne, Sara musiała odejść na emeryturę. Teraz jej leczeniem i opieką zajmie się jej służbowy opiekun, u którego spędzi resztę swojego życia.

  

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *