Wnuczek okradał swoją babcię. Zabrał jej prawie 90 tysięcy złotych

Piętnastoletni wnuczek starszej pani z Kłodzka od dłuższego czasu okradał ją z odkładanych przez lata oszczędności. W tym niecnym procederze uczestniczyli też jego dwaj koledzy, którzy wspólnie z nim kilkukrotnie zabrali pieniądze. Za skradzione pieniądze najczęściej robili wirtualne zakupy, ale zdeprawowany wnuczek miał też inne dziwne pomysły jak roztrwonić gotówkę.

Jak informują mundurowi, 80-letnia mieszkanka Kłodzka zawiadomiła ich o kradzieży zgromadzonych w domu pieniędzy. Z jej mieszkania skradziono ponad 86 tysięcy złotych. Miejsce, w którym ukrywała oszczędności znała tylko jej najbliższa rodzina. Funkcjonariusze szybko ustalili, że to 15-letni wnuczek starszej pani od dłuższego czasu okradał ją z odkładanych przez lata oszczędności.

 Okazało się, że od kwietnia br. nastolatek wyniósł z jej mieszkania 86 tysięcy złotych. W procederze uczestniczyli też jego dwaj koledzy, którzy wspólnie z nim kilkukrotnie zabrali pieniądze, które schowane były w szafie. Za skradzione środki pieniężne nastolatkowie najczęściej robili wirtualne zakupy. Za gotówkę kupowali drogie telefony, żywność oraz finansowali różnego rodzaju przyjemności. Ponadto 15-latek rozdawał banknoty osobom ze swojego otoczenia za wykonywanie przeróżnych zadań m.in. za odprowadzenie do domu lub zamówienie taksówki – relacjonują kłodzcy policjanci. 

Wnuk poszkodowanej oraz jego rówieśnik odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym za czyny, których się dopuścili. Natomiast trzeci z podejrzanych – 17-latek – będzie odpowiadał jak osoba dorosła, w związku z czym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Trzynastolatek ukradł rodzicom ponad 10 tysięcy złotych, bo “chciał zaimponować kolegom”

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *