Koniec wakacji to nie koniec atrakcji!

Jesteście już po urlopie i tęskno Wam za morzem? Otwórzcie się na morze możliwości i zobaczcie nowe, niezwykłe miejsca. Pogoda wciąż sprzyja wakacyjnym wojażom, w tym także krótkim wycieczkom. Muzeum Gazownictwa w Paczkowie, Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, a może Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej? O istnieniu tych i wielu ciekawych miejsc w Polsce nie mieliście pojęcia? Najwyższy czas, by to zmienić!

wykazie muzeów znajdziecie kilkaset pozycji. A może interesują Was lokalne zabytki? W naszym internetowym rejestrze zabytków nieruchomych znajdziecie mnóstwo kościołów i pałaców sprzed wieków. Na liście znajdują się np. XIX-wieczny wiatrak w Mierzynie czy dzwonnica w Wiźnie z początku XVII wieku.

A może w podróżowaniu kierujecie się smakiem? Sprawdźcie zatem, co dobrego można zjeść w regionie, do którego się wybieracie. Czy próbowaliście już słodkich fafernuchów albo chrupiących bugli? Dzięki nam dowiesz się, gdzie odnaleźć przysmaki o tajemniczych nazwach m.in. z Kurpi, Małopolski czy Lubelszczyzny. Na liście produktów regionalnych i tradycyjnych króluje ponad 1800 polskich potraw.

Jak podkreślają twórcy, portal dane.gov.pl, na którym znajdziecie te informacje wciąż się rozwija. Obecnie znajdziecie tam ponad 13 000 zasobów z różnych instytucji. Wszystkie dane publiczne udostępniane są tam bezpłatnie. Centralny wykaz obiektów hotelarskich, lokalizacja kamer monitorujących przy drogach krajowych czy lista wynalazków – to kopalnia ciekawych informacji. Wszystkie je znajdziecie na dane.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

City Break czy wypad za miedzę?

Fot. ma charakter poglądowy i przedstawia zamek w Krasiczynie. Źródło Ministerstwo Cyfryzacji

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl