Psi horror. “Najwyżej się zagryzą między sobą”

Oprawca skazał kilkadziesiąt psów na ogromne cierpienie.  Bez jedzenia, wody, w stanie nieleczonych chorób skóry – tak żyło około trzydziestu psów, które rozmnażały się w niekontrolowany sposób. Jedno ze szczeniąt ma zmiażdżoną łapę w wyniku pogryzienia. Psy w większości są wychudzone, ze strachu sikają i defekują pod siebie. 

Właśnie teraz, w asyście urzędników gminnych, którzy zwrócili się do nas o pomoc, odbieramy z tego horroru ofiary ludzkiej głupoty. Są to ostatnie zwierzęta na terenie tej posesji – poprzednie zostały odebrane przez inne organizacje – informuje Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt.

Stan zwierząt jest bardzo poważny –  podejrzewany jest świerzb, nużeńce, skrajne zapchlenie. Jedno ze szczeniąt ma zmiażdżoną łapę w wyniku pogryzienia.

Psy w większości są wychudzone, ze strachu sikają i defekują pod siebie. Taki los zafundowali im „kochający właściciele”, którym za znęcanie się nad zwierzętami może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Kolejne psy są w trakcie wyłapywania. Już teraz prosimy o Państwa pomoc w opiece nad uratowanymi zwierzętami, które nigdy wcześniej nie mogły liczyć na wsparcie ze strony człowieka. Koszty zabezpieczenia weterynaryjnego będą sięgały kilku tysięcy złotych. Dziękujemy za pomoc – podkreśla Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, organizator zbiórki.

Szczegóły znajdziecie na stronie ratujemyzwierzaki.pl/psihorror

4 komentarze do wpisu „Psi horror. “Najwyżej się zagryzą między sobą””

  1. Kiedy w końcu wprowadzi się kary pieniężne za znęcanie się nad zwierzętami?! Kara więzienia swoją drogą ale bardzo wysoka grzywna powinna być zawsze. I tak kary więzienia dostają w zawieszeniu więc nikt nie boi się i nie traktują ją na poważne. Ale kar finansowych baliby się. Pieniądz s z przeznaczone byłby na leczenie zwierząt i na schroniska byłby samowystarczalne.

    Odpowiedz
  2. Dlaczego nie ma kar finansowych za znęcanie się nad zwierzętami? Nikt i tak nie traktuje kar więzienia na poważnie bo 99% dostają w zawieszeniu. A wysoką grzywna powinna być i tak i nieodzowna. Pieniądze przeznaczone byłby na leczenie i na schroniska.

    Odpowiedz
  3. 25000zl kary za znecanie sie nad zwierzęciem razy tyle ile zwierząt ucierpiało. Beda pieniadze na leczenie, interwencje i behawioryste ktory zwierzeta przywroci do normalnosci.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl