Chciał wypić herbatę, spowodował pożar

Wczoraj (2.08) w godzinach popołudniowych doszło do pożaru domu, znajdującej się na terenie gminy Puchaczów na Lubelszczyźnie. Ogień strawił również przebudówkę, pełniącą funkcję obory, w której znajdowały się zwierzęta. Właścicielka posesji wstępnie oszacowała wartość strat na kwotę 80 tysięcy złotych.

Dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu, znajdującego się na terenie gminy Puchaczów po godzinie 14. Służby ratunkowe poinformowała kobieta, która jechała drogą krajową i zauważyła dym. Natychmiast udała się w miejsce i wyprowadziła z domu mężczyznę, który bezskutecznie próbował ugasić ogień.

Mundurowi ustalili wstępnie, że 53-letni użytkownik domu chciał zagotować sobie herbatę, w tym celu odkręcił butlę gazową i włączył kuchenkę, a następnie wyszedł z domu. Kiedy zobaczył płomienie sam podjął próbę ugaszenia pożaru, jednak bezskutecznie. Spaleniu uległo wnętrze domu, szopa oraz przebudówka, pełniąca funkcję obory, w której znajdowały się zwierzęta. Właścicielka posesji wstępnie oszacowała wartość strat na kwotę 80 tysięcy złotych – relacjonują mundurowi.

Policjanci z Łęcznej ustalają szczegółowe okoliczności pożaru.

ZOBACZ TAKŻE:

Pożar auta na drodze – eksplodowały opony, pękały szyby (video)

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl