Sprawdził stan trzeźwości na komendzie i pijany odjechał

Ułańska fantazja cechuje nasz naród. Przekonali się o tym dwa dni temu funkcjonariusze z komendy w Kościanie. Z pewnością na długo zapamiętają wyczyn 41-letniego mężczyzny, który zgłosił się na komendę, żeby sprawdzić stan trzeźwości. Wszystko byłoby w najlepszym porządku gdyby nie to co zrobił po wyjściu z budynku.

– Około godz. 19:10 do naszej komendy zgłosił się mężczyzna, który chciał sprawdzić swój stan trzeźwości i upewnić się czy może prowadzić samochód. Przeprowadzone przez funkcjonariusza badanie wykazało, że przez najbliższe godziny powinien podróżować jedynie jako pasażer. Z informacją, że jego stan trzeźwości nie pozwala na prowadzenie pojazdu, mężczyzna opuścił budynek komendy relacjonują policjanci z Kościana.

Policjantów, pełniących służbę na dyżurce bardzo mocno zdziwił fakt, gdy zobaczyli na monitoringu, że 41-latek rusza spod komendy swoim samochodem siedząc jednak za kierownicą. Patrol ruchu drogowego, który akurat był w komendzie na przerwie zatrzymał kierowcę kilkadziesiąt metrów od komendy.

Badanie trzeźwości przeprowadzone po zatrzymaniu mieszkańca powiatu wolsztyńskiego wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Tym razem już nie kontynuował jazdy. Jak dodają mundurowi, zaskakuje również fakt, że na siedzeniu pasażera siedziała pasażerka, która była trzeźwa i miała uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu: wysoka grzywna, orzeczeni zakazu kierowania pojazdami, a nawet kara do dwóch lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany kierowca spytał o drogę… policjantów z drogówki

Fot. główne ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

1 komentarz do wpisu “Sprawdził stan trzeźwości na komendzie i pijany odjechał”

  1. To nie ułańska fantazja a całkowicie pozbawiona rozsądku postawa!!!
    Ludzie, przestańcie przywoływać mityczne odwoływania do heroizmu narodu polskiego. Idiota, który wsiada do samochodu po spożyciu alkoholu a jeszcze postanawia nim przemieszczać się, powinien być wykluczony ze społeczeństwa a jego mnie nie powinno przepaść inaczej w tym narodzie nie lenimy tego ZWYCZAJU- ilu jeszcze ma zginąć ludzi- dzieci niewinnych , Matek, Ojców ile jeszcze tragedii–ILE!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl