Wrocławiem będą rządzić krasnoludki

Od piątku krasnale zawładną Wrocławiem, rozpocznie się bowiem 10. Wrocławski Festiwal Krasnoludków. W tym roku zabawa potrwa trzy dni i z okazji jubileuszu towarzyszyć jej będzie wiele wyjątkowych wydarzeń. Jak co roku imprezę otworzy Wielka Parada Krasnoludków, która wyruszy spod Pręgierza i zakończy się w Ogrodzie Staromiejskim, gdzie uroczyście powita nowego krasnala.

To właśnie przy Teatrze Lalek w specjalnie przygotowanej Wielkiej Wiosce Krasnoludków zarówno w piątek, jak i sobotę będą odbywały się warsztaty, pokazy na scenie i mnóstwo zabaw. W piątek odbędzie się także tradycyjnie wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną krasnalową chatkę!

W sobotę odwiedzających Ogród organizatorzy zapraszają na premierowe spektakle na scenie letniej Wrocławskiego Teatru Lalek. To trzy opowieści inspirowane wrocławskimi historiami i anegdotami z muzyką opowiedziane w dwóch językach – polskim mówionym oraz migowym.

Krasnale odwiedzą także wrocławskie muzea. W niedzielę Muzeum Etnograficzne zaprosi do wspólnego haftowania i śpiewania, a Muzeum Miejskie odkryje tajemnice mitologii wikingów i wrocławskich legend, w tym tych o krasnalach podczas spaceru po Rynku.

Dorośli świętują razem z krasnalami!

Wrocławski Festiwal Krasnoludków nie jest wydarzeniem tylko dla dzieci, ale także dla starszych. W piątkowy wieczór odbędzie się Krasnalowe Silent Disco, czyli zabawa przy najlepszej muzyce, tyle że w zupełnej ciszy. Oprócz tego będzie można podziwiać pokaz akrobatyczny w kole cyra i fire show. Rodzinnie w sobotę można wziąć udział w grze miejskiej „Urodziny Życzliwka”.

Tegoroczna edycja festiwalu jest wyjątkowa nie tylko ze względu na jubileusz. Organizatorzy połączyli siły z Korowodem Nadziei organizowanym przez Fundację „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową”. W sobotę o godzinie 16 korowód ruszy z placu zieleni przy ul. Sanockiej, około 17 dotrze do Ogrodu Staromiejskiego skąd wraz z uczestnikami festiwalu przejdzie na Rynek. Tam na scenie rozpocznie się wielkie świętowanie, którego kulminacją będzie koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

W tym dniu będzie miało miejsce jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – krasnale w towarzystwie Edyty Jungowskiej odwiedzą podopiecznych Przylądka Nadziei. Pani Edyta przeczyta dzieciom bajki, a krasnale przekażą upominki.

Szykuje się niesamowity weekend pełen atrakcji! Aby niczego nie przegapić, warto zapoznać się z harmonogramem wydarzenia, który znajduje się na stronie Krasnale.pl.

Miasto zaprzyjaźnione z krasnalami

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl