Wsiadł za kółko, bo myślał że już wytrzeźwiał

Nowosolscy policjanci w ramach akcji „Trzeźwy Kierowca” zatrzymali do kontroli 53-letniego Niemca, który bardzo dziwnie zachowywał się na drodze kierując swoim samochodem. Stróże prawa szybko zorientowali się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, miał problem z utrzymaniem równowagi. Wynik badania alkomatem był doprawdy zatrważający – kierowca „wydmuchał” prawie trzy promile.

Kilka dni temu policjanci w Nowej Soli w województwie lubuskim podczas akcji „Trzeźwy Kierowca” zatrzymali do kontroli samochód marki daimier chrysler, który w dość nietypowy sposób, wykonywał manewry na drodze. Pojazd wjechał na rondo od strony Kożuchowa.

 Kierujący 53-letni obywatel Niemiec poruszał się bardzo powoli i niepewnie. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli i sprawdzili stan trzeźwości. Badanie wykazało, że kierowca miał prawie trzy promile alkoholu. Był zdziwiony, że alkohol tak długo się utrzymuje w jego organizmie, skoro jak tłumaczył spożywał go dzień wcześniej. Jego zdaniem nie wypił zbyt wiele i nie mógł zrozumieć skąd taki wynik. Kierujący usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kierowania pod wpływem alkoholu. Żałował tego co się stało i przeprosił za tak nieodpowiedzialne zachowanie – wyjaśnia Renata Dąbrowicz-Kozłowska z policji w Nowej Soli.

Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy. Za popełnienie przestępstwa kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu dłuższy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.Godzinę później, w obrębie tego samego ronda, mundurowi zatrzymali drugiego kierowcę, 59-letniego mieszkańca Nowej Soli, poruszającego się pojazdem marki peugeot. Niestety, jechał również na „podwójnym gazie”.

Nowosolscy policjanci cyklicznie kontrolują pojazdy, sprawdzają uprawnienia do kierowania, stan techniczny, oraz stan trzeźwości.

– Najważniejszym celem tego typu przedsięwzięć jest wyeliminowanie z dróg kierujących, którzy siadają za kierownicę po alkoholu tym samym narażając siebie oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Warto jest zachować „trzeźwy umysł ” w przeciwnym razie można stracić to co jest najcenniejsze – ŻYCIE – podsumowuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska.

Akcja “Trzeźwy poranek” Efekt – 66 pijanych kierowców

Fot., źródło policja,gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl