Wciąż potrafi pokazać kto rządzi na wybiegu

To on pilnował stada owiec na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Swojec. Dał się poznać pracownikom naukowym i okolicznym mieszkańcom jako ten, który uwielbia piesze wycieczki. Swoimi wyskokami spowodował sporo zamieszania, strasząc m.in. przyjezdnych, kiedy to pojawiał się „znikąd”.

Od trzech lat samiec lamy o imieniu Peryskop mieszka we wrocławskim zoo jako czasowy rezydent. Początkowo pracownicy zoo bali się, że nie uda się utrzymać Peryskopa na wybiegu, bo znany jest ze swej skoczności (potrafi wybić się na 1,80 m w górę!). Jednak wydaje się, że dwie samice lamy – Białonóżka i Czarnulka, z którymi zamieszkał nieco udomowiły krewkiego samca.

Teraz Peryskop to stateczna głowa rodziny, ojciec dwójki potomstwa. No, prawie! Wciąż potrafi pokazać kto rządzi na wybiegu i nie wpuścić opiekunów. Potrafi też dać się we znaki zwiedzającym, kiedy za bardzo ingerują w jego dom.

Jego najmłodsze potomstwo przyszło na świat pod koniec sierpnia. Najprawdopodobniej jest to samica, a jej matką na pewno jest Białonóżka. Być może otrzyma imię Lunetka, ale o tym zadecydują facebookowi fani zoo we Wrocławiu. A pracownicy ogrodu zoologicznego zapraszają na spotkanie z Peryskopem.

Czy zoo we Wrocławiu uratuje jednego z najrzadszych ptaków na świecie?

Fot., źródło ZOO Wrocław

* Rolniczy Zakład Doświadczalny Swojec, należy do Instytutu Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl