Pijana nastolatka huczną imprezę zakończyła w szpitalu

Alkohol przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich, które potrafią pić go w rozsądnych ilościach, nie szkodząc swojemu zdrowiu. Boleśnie przekonała się o tym pewna 14-letnia dziewczyna, która huczną imprezę zakończyła w szpitalu. Zanim trafiła na oddział, bawiła się tak „dobrze”, że ona i jej znajomi „uatrakcyjnili” mieszkańcom Warszawy część nocy. 

Jak informuje warszawska straż miejska, noc z 7 na 8 września „uatrakcyjniła” mieszkańcom Białołęki grupa młodych ludzi, którzy aż do północy przekrzykiwali się na podwórku jednego z bloków. Jedna z osób była tak pijana, że karetka zabrała ją do szpitala. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu porządku 20 minut po północy w niedzielę.

– Jeden z patroli był w pobliżu. Gdy funkcjonariusze pojawili się na podwórku z daleka usłyszeli jak młodzi ludzie przeklinając przekrzykują się wzajemnie. Od wszystkich czuć było alkohol, ale dwie osoby były tak pijane, że nie były w stanie samodzielnie chodzić. Ponieważ jedną z nich była 14-letnia dziewczyna strażnicy miejscy wezwali pogotowie ratunkowe. Nieletnia została przewieziona do szpitala. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do SODON. Pozostali zostali ukarani za zakłócanie porządku relacjonują strażnicy miejscy z Warszawy.

Policjanci przypominają: „W przypadku, gdy zachowanie młodych osób, które nie ukończyły 18 lat może wskazywać, że mogą być zagrożone demoralizacją, lub też popełnią czyn karalny,  policjanci są zobligowani do powiadomienia o tym fakcie sądu rodzinnego, który sprawdzi m.in. przyczyny i okoliczności takiego zachowania. Mundurowi przypominają również, że działanie alkoholu na młody organizm jest bardzo szkodliwe i może  prowadzić do utraty świadomości i kontroli nad własnym zachowaniem, a w konsekwencji do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego apelują do rodziców o nadzorowanie i sprawdzanie miejsc w których czas spędzają nasze dzieci  szczególnie gdy przebywają poza domem w porze nocnej. 

Z kolei zgodnie z kodeksem karnym: Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju  alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego  napoju podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia  wolności do dwóch lat.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijane nastolatki. Jedna miała 3,5, druga 4 promile

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło Straż Miejska Warszawa, policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl