Świętuj Dni Transportu i zdobywaj nagrody

Już dziś (14 września) zaczynają się Dni Transportu w Warszawie. Na wszystkich będą czekać wyjątkowe atrakcje. W programie m. in. przejazdy pociągami retro, wystawa taboru kolejowego, symulatory dachowania, zderzeń, jazdy autobusem, prezentacja szybowca, dronów a także liczne konkursy, warsztaty oraz nagrody. 

Wydarzenie w Warszawie przyjmie formę gry miejskiej, za udział w której czekają atrakcyjne nagrody. Wystarczy odwiedzić sześć lokalizacji na terenie miasta:

* Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6,
* Bocznica Kolejowa PKP Intercity Warszawa Grochów (ul. Chłopickiego 53),
* Instytut Kolejnictwa (ul. Chłopickiego 50),
* Dworzec Centralny (hala główna), Al. Jerozolimskie 54,
* Poczta Polska (Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy), ul. Łączyny 8,
* Lotnisko Chopina, ul. Komitetu Obrony Robotników 49 (obok biurowca Sonata PPL)

i zebrać minimum cztery okolicznościowe pieczątki. Nagrody są przewidziane dla pierwszego 1000 osób. Odwiedzenie wszystkich lokalizacji i zebranie sześciu pieczątek uprawnia do wzięcia udziału w losowaniu dodatkowych nagród. Losowanie odbędzie się o godz. 17 przed Ministerstwem Infrastruktury.

W poszczególnych lokalizacjach dla uczestników imprezy przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym m. in. ekspozycję specjalistycznych pojazdów służb transportowych, pokazy ratowniczego sprzętu kolejowego, lotniczego, wystawy mobilnych urządzeń pomiarowych a także miasteczko ruchu durowego czy mini miasteczko kolejowe. Chętni będą mogli zwiedzić pocztową sortownię oraz halę przeglądów międzypociągowych.  W czasie warszawskiego wydarzenia uczestnicy zobaczą również spektakularną akcję szturmu na wagon kolejowy, podczas której wyspecjalizowana jednostka Straży Ochrony Kolei pokaże, jak ćwiczy na wypadek zagrożeń terrorystycznych.

Ponadto, na stoiskach wszystkich organizatorów przewidziane są liczne konkursy i warsztaty a dla dzieci gry, zabawy i nagrody. Punkty lokalizacyjne otwarte będą w godzinach 10-16, za wyjątkiem punktu przy siedzibie Ministerstwa Infrastruktury, który będzie czynny w godz. 10-17.

Idea wydarzenia

Dni Transportu to bezpłatna, ogólnodostępna impreza mająca na celu zapoznanie uczestników z szeroko pojętym transportem z branży drogowej, kolejowej i lotniczej, a także z funkcjonowaniem podmiotów świadczących usługi na rzecz transportu, m.in. instytutów badawczo-naukowych, inspektoratów, agencji. Szczegółowe informacje dotyczące Dni Transportu  znajdziecie na stronie dnitransportu.pl

Fot. główne ma charakter poglądowy

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl