Babcine sposoby na domowe porządki

Niepokoi Cię niezrozumiały i podejrzanie długi skład środków czyszczących?  Chcesz wyeliminować kolejne plastikowe opakowania i zaoszczędzić? Nie lubisz chemicznego zapachu w domu po sprzątaniu? Da się zrobić!  Standardowe sprzątanie można załatwić sodą oczyszczoną lub octem, cytryną, wodą i bawełnianą ściereczką.

Jak informuje GoEthic PL, na powierzchnie łatwo pokrywające się nalotem (okna, lustra, armatura, kuchenka) sprawdza się rozcieńczony wodą ocet  wystarczy przetrzeć.

Powierzchnie zardzewiałe lub zakamienione warto pokryć na kwadrans plastrami cytryny lub rozsmarować na nich jej sok  po kwadransie zanieczyszczenie można zetrzeć ściereczką.

Do dywanów świetnie sprawdzi się soda  pasta utworzona z niej i wody świetnie posłuży jako zastępstwo proszku do prania.

Zapach, jaki wypełni Twoje mieszkanie po sprzątaniu, możesz skomponować samodzielnie poprzez dodanie dowolnych olejków eterycznych.

– I wiecie, co jest w tym najlepsze? Te środki są bezpieczne dla środowiska, a kupić je można w papierze i szkle za ułamek ceny ich reklamowanych odpowiedników :-) podkreślają członkowie GoEthic PL.

– Często wykorzystuję sodę oczyszczoną do czyszczenia naczyń i sztućców, zwłaszcza osadu z herbaty. Dodaję też do proszku do prania, co znacznie zwiększa jego skuteczność. Nadaje się do czyszczenia piekarnika, fug i kafelków. Można ją kupić w drogeriach w opakowaniach 0,5 kg. Polecam! Ocet również skuteczny  komentują internauci.

#GoEthic to inicjatywa oparta na tzw trzech filarach: prawach człowieka, prawach zwierząt i poszanowaniu przyrody. 

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl