Beergoskie święto miłośników piwa [fotoreportaż]

Setki piw, food trucki, koncerty czy strefy gier planszowych – to wszystko czekało na tych, którzy pojawili się na bydgoskim festiwalu Beergoszcz w Hali Łuczniczka. Można było degustować nie tylko piw w różnych stylach, ale także cydru. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z festiwalu.

Tę edycję można podsumować jednym, trafnym słowem – debiuty. Debiuty, które cały czas są magnesem, przyciągającym ludzi, którzy lubią piwo, a jednocześnie już piwem się interesują. Funky Fluid, browar Dwóch Braci, uznany, aczkolwiek wcześniej nieobecny na Beergoszczy AleBrowar i podwarszawski browar Bastion – to chyba ci, którzy na festiwalu skorzystali najwięcej. Nie należy też zapominać o browarach, które są już z nami bardzo długo. Jest to przyjaźń pomiędzy piwoszami z Bydgoszczy, a takimi browarami, jak: browar Hopium czy Jan Olbracht. Jeśli chodzi o bydgoskie browary, to należy wspomnieć Rzekę Piwa. To ich ponad pięćdziesiąta impreza w tym roku, bo starają się być wszędzie – wylicza w rozmowie z reporterką WieleLiter.pl Michał Piotrowski, organizator Festiwalu Piwa Beergoszcz. – Wspaniałe i budujące jest to, że kilka edycji temu ktoś z dalszych znajomych czy znajomych znajomych zainteresował się piwem, a teraz widzę, że taka osoba prowadzi własną grupę znajomych i fachowym, a jednocześnie przystępnym językiem opowiada im o piwie. Cieszę się, że wspólnie z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych z prezes Magdą Bergmann edukujemy ludzi. Jego członkowie organizują kurs sensoryczny dla tych, którzy chcą powiększyć swoją wiedzę na temat piwa – podkreśla.

Podczas imprezy można było nie tylko napić się piwa, ale także posłuchać muzyki, pograć w planszówki czy skorzystać z usług profesjonalnego barbera. Sporym powodzeniem cieszył się konkurs zorganizowany przez browar Harpagan, w którym trzeba było wykazać się nie lada krzepą. Zawodnicy sprawdzili się podczas trzech konkurencji: trzymanie dwóch dziesięciolitrowych kegów z uniesionymi ramionami, przysiady z trzydziestolitrowym kegiem  i stanie na jednej nodze w pozycji “jaskółki” pijąc piwo. Bezkonkurencyjnym zawodnikiem okazał się Andrzej Łukasik, który zwyciężył w każdej konkurencji; drugie miejsce zajął Krzysztof Szerbowski, a trzecie ex aequo – Filip Sabat, Michał Maciejewski, Eryk Nersisjan.

W maju 2020 roku odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Festiwalu Piwa Beergoszcz. Organizatorzy zapraszają na nią już teraz i podkreślają, że szykuje się moc różnych atrakcji. 

 

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl