W ramach “zabawy” wydłubali mu oczy. Szuka ich policja!

Policja szuka sprawców, którzy brutalnie okaleczyli jeża i apeluje do osób, które mogą pomóc w ich odnalezieniu. Zwierzę trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie pod troskliwą opieką wraca do zdrowia. Niestety, rany w psychice są głębokie i nadal na każdy obcy hałas czy dotyk reaguje bardzo nerwowo i agresywnie.

O sprawie jako pierwszy poinformował Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt prowadzony o przez Stowarzyszenie Leśne Pogotowie w okolicach Lublina. Do ośrodka jeża przywiózł mężczyzna. Pracownikom wyjaśnił, że będąc z psem na spacerze zauważył młodych chłopców, którzy na jego widok uciekli. W miejscu, gdzie wcześniej byli młodzieńcy zobaczył zakrwawionego jeża. Uratował malucha i zawiózł go do ośrodka. Z jego relacji, że ta potworna sytuacja miała mieć miejsce na nieużytkach, znajdujących się w okolicach Zamościa.

Chora zabawa zakończyła się dla jeża wydłubanymi zapałkami oczami – jedna nadal tkwiła w oku. Zwierzak był bardzo agresywny i nerwowy.

Rany goją się bardzo ładnie. Maluch ma apetyt i coraz lepszy humor – często wychodzi z domku. Codzienna praca i wspólne spacery przynoszą efekty – ufa nam coraz bardziej. Niestety, rany w psychice są głębokie i jeż nadal na każdy obcy hałas i dotyk reaguje bardzo nerwowo i agresywnie. Próbujemy połączyć go z resztą naszych kolczastych podopiecznych, ale to będzie wymagało dużo czasu i cierpliwości. Postępy jednak są i to cieszy – informują członkowie Stowarzyszeni Leśne Pogotowie.

Sprawców, którzy w okrutny sposób okaleczyli bezbronne zwierzę poszukują mundurowi. Ustalają również miejsce i okoliczności popełnienia tego przestępstwa. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, jeśli ktoś znęca się ze szczególnym okrucieństwem grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogliby pomóc w odnalezieniu sprawców, do wszystkich którzy posiadają wiedzę na temat okoliczności związanych z tą sprawą i prosimy o kontakt z komendą miejską policji w Zamościu pod numerem telefonu 84 677-14-22 (od 7.30 do 15.30) lub całodobowo: 84 677-14-17 lub 84 677-14-62. Wszelkie informacje można przekazywać także drogą mailową: kmp.zamosc@lu.policja.gov.pl – informują policjanci z Zamościa.

Niewidomy jeż już na zawsze zostanie w Ośrodku. Potrzebna jest pomoc w zakupie domku, w którym komfortowo przezimuje chłodne miesiące. Dobrze byłoby zbudować dla niego osobny wybieg, gdzie mógłby swobodnie ganiać, wąchać i uczyć się żyć bez oczu. Szczegóły zbiórki znajdziecie tutaj.

Fot., źródło Stowarzyszenie Leśne Pogotowie. Źródło policja.gov.pl

1 komentarz do wpisu “W ramach “zabawy” wydłubali mu oczy. Szuka ich policja!”

  1. Kiedyś spotkałam jeża w nocy, chciał przejść przez ulicę.Chciałam go przenieść na drugą stronę ale najeżył się jak to u jeża bywa .Byłam więc zmuszona zdjąć bluzkę aby go przez nią chwycić .A że było lato to powiem wam że wzięłam ten problem na gołą klatę i dałam radę. KOCHAM JEŻE.a tych co nie kochają zwierząt wcale …to psychopaci oni nie tylko jeża ,psa kurę kota ,ale własną rodzinę….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl