Wyjątkowo „uparty”, pijany kierowca

26-latek miał do czynienia z policjantami aż dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Sierpcu na Mazowszu i okazało się, że był pijany. Mało tego po około dwóch godzinach okazało się, że ponownie wsiadł za kółko i tym razem spowodował kolizję na terenie gminy Zawidz.

W weekendową noc po godzinie pierwszej policjanci sierpeckiej „patrolówki” na terenie miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Okazało się, że kierujący wracał z imprezy i znajduje się w stanie nietrzeźwości.

– Na dodatek po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Samochód, którym się poruszał pożyczył od kolegi, ale nie sprawdził, że był to pojazd niedopuszczony do ruchu i nieprzerejestrowany. Auto podczas kontroli stało na parkingu i nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a kierującym zaopiekował się trzeźwy znajomy będący na miejscu – dlatego to jemu mężczyzna został przekazany, aby bezpiecznie odwiózł go do domu – relacjonuje Aleksandra Szarwińska z policji w Sierpcu.

Jak dodaje kolega pijanego kierowcy rzeczywiście odwiózł go do domu, a nawet zabrał mu kluczyki od samochodu, aby ten nie wpadł na pomysł ponownie wsiadać za kółko. To jednak było niewystarczającą blokadą. 26-latek znalazł w domu kluczyki zapasowe i ponownie udał się na tą samą imprezę.

Po jej zakończeniu ponownie wsiadł za kierownicę. W drodze do domu około godziny 3. stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że w pojeździe był także trzeźwy pasażer, który był zmęczony i w trakcie oczekiwania na kolegę położył się spać na tylne siedzenie samochodu, a obudził już na miejscu zdarzenia. Pasażer z obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie został przebadany. Nie odniósł żadnych poważnych obrażeń –  informuje Aleksandra Szarwińska.

26-latek za popełnione czyny odpowie przez sądem. Natomiast mężczyzna, który udostępnił pojazd nietrzeźwemu koledze został ukarany mandatami za udostępnienie pojazdu osobie, nieposiadającej uprawnień do kierowania pojazdami oraz za nieprzerejestrowanie pojazdu w wyznaczonym terminie.

Pijany ojciec wiózł samochodem dwoje swoich dzieci (video)

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl