10-latka na urodziny zamiast prezentów poprosiła o karmę dla bezdomnych kotów

Liwia Jabłońska niedawno obchodziła urodziny. Skończyła dziesięć lat. Poprosiła koleżanki i kolegów, aby zamiast prezentów przynieśli karmę dla bezdomnych kotów. I wszyscy spisali się wspaniale. Następnie dziewczynka wraz z siostrą, bratem i tatą przyjechała do Fundacji „Zmieńmy Świat” z Tarnowa i przywiozła im cztery duże torby wypełnione po brzegi karmą dla kotów.

Liwia to wspaniałe, co zrobiłaś. Bardzo Ci dziękujemy. Dziękujemy także Twoim koleżankom i kolegom. Karma będzie dla kotów z kociego szpitalika, kociego azylu które dzisiaj odwiedziłaś oraz kotów bezdomnych. Pozdrawiamy także i dziękujemy rodzicom Liwii za jej wspieranie i wychowanie w empatii i wrażliwości wobec innych stworzeń. Dziękujemy – mówią członkowie Fundacji „Zmieńmy Świat”.

Wy też możecie pomóc. Pacjenci kociego szpitala i kociego azylu prowadzonego przez Fundację potrzebują finansowego wsparcia. Pomoc jest potrzebna także w formie karmy dobrej jakości dla kotów w trakcie leczenia i rekonwalescencji. Koszty weterynaryjne zawsze średnio wynoszą 5-6 tysięcy złotych miesięcznie. Kiedy zdarzą się nadzwyczajne przypadki wymagające trudnych operacji, konsultacji specjalistów, dodatkowych badań, wtedy koszty rosną. To tylko koszty leczenia, do tego dochodzi konieczność zakupu karmy (niewiele mniej niż koszty leczenia), środków czystości, do dezynfekcji, prąd, woda itd.

Pieniądze są też potrzebne na dokarmianie i sterylizację kotów wolno żyjących. Szczegóły zbiórki znajdziecie ratujemyzwierzaki.pl

Fot. Fundacja Zmieńmy Świat

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl