Miliony turystów, hektolitry piwa, tysiące kiełbasek… oraz setki wydanych złotych

Od ponad dwustu lat amatorzy chmielowego trunku co roku spotykają się w stolicy Bawarii w Niemczech podczas jednego z najpopularniejszych festiwali piwa na świecie. Tegoroczna edycja największych na świecie obchodów święta piwa rozpocznie się 21 września i potrwa do 6 października. Podczas każdej edycji tej dwutygodniowej fety kilka milionów turystów odwiedzających Monachium spożywa około sześciu milionów litrów browaru!

Wyszukiwarka kayak.pl sprawdziła średnie ceny przelotów oraz zakwaterowania dla osób, które pragną wybrać się na najpopularniejszy festiwal piwa na świecie oraz gdzie w Europie – poza Bawarią – równie hucznie świętuje się chmielne dożynki, ale w bardziej przystępnej cenie.

Tegoroczna edycja największych na świecie obchodów święta piwa rozpocznie się 21 września i potrwa do 6 października. W tym czasie Monachium zamieni się w raj dla wszystkich smakoszy nie tylko tego trunku, ale i regionalnej kuchni czy charakterystycznych słodyczy. Nie powinno dziwić, że wzmożone zainteresowanie miastem przekładać się będzie na wzrost cen lotów i zakwaterowania właśnie w tym okresie. Mniejsze różnice można zauważyć analizując ceny biletów lotniczych. Za podróż w dwie strony w klasie ekonomicznej turyści z Polski zapłacą w tym okresie średnio 684 złotych. Warto zaznaczyć, że osoby chcące odwiedzić stolicę Bawarii dwa tygodnie później zapłacą za bilet średnio 49% mniej – jedynie 460 złotych.

Szokować może wysoka cena noclegu w hotelu – pobyt w obiekcie 3- lub 4-gwiazdkowym to koszt rzędu aż 985 złotych w pokoju dwuosobowym! To 110% więcej niż dwa tygodnie po festiwalu i aż 133% więcej niż w analogicznym okresie przed nim, kiedy cena za pokój wynosi 422 złotych.

Tańsze alternatywy

Piwo to jeden z ulubionych trunków nie tylko Polaków. Jego smak doceniają również mieszkańcy wielu innych krajów. Eksperci kayak.pl sprawdzili, gdzie w Europie odbywają się lokalne wersje popularnego Oktoberfestu. Osoby dysponujące mniejszym budżetem powinny rozważyć festiwal piwa odbywający się na ulicach Edynburga. Za dobę i lot w stolicy Szkocji turyści zapłacą odpowiednio średnio 432 i 315 złotych. Nieco więcej zapłacą uczestnicy paryskiego Oktoberfestu, gdzie średni koszt noclegu to wydatek rzędu 627 złotych, a bilet lotniczy kosztuje około 403 złotych. Na huczne celebracje można liczyć także odwiedzając wybrzeże Katalonii, stolicę Wielkiej Brytanii i niemiecki Stuttgard.

Miejsce Data Średnia cena za nocleg w hotelu  3-4-gwiazdkowym Średnia cena biletu lotniczego w dwie strony w klasie ekonomicznej
Monachium, Niemcy 21.09-6.10 985 zł 684 zł
Edynburg, Wielka Brytania 30.10-3.11 432 zł 315 zł
Barcelona, Hiszpania 3.10-10.10 652 zł 484 zł
Paryż, Francja 11.10-19.10 627 zł 403 zł
Londyn, Wielka Brytania 3.10-16.10 695 zł 196 zł
Stuttgard, Niemcy 27.09-13.10 625 zł 547 zł

 

 Festiwale piwa są popularne nie tylko w Niemczech, a próby odtworzenia tego najpopularniejszego monachijskiego święta podejmowane są zarówno w krajach europejskich, jak i w najdalszych zakątkach świata, takich jak Los Angeles w USA, brazylijskie Blumenau czy kanadyjskie Kitchener Waterloo. Jak pokazuje nasze zestawienie, odkrywając nowe miejsca, koneserzy piwa mogą sporo zaoszczędzić. Większość z imprez  przebiega bardzo podobnie – na uczestników czeka szeroki wybór piw, kolorowe ludowe stroje, sycąca bawarska kuchnia oraz gry, zabawa i bawarskie melodie – podsumowuje Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy kayak.pl.

“Zafundowali” sobie najdroższe piwo w życiu

Fot. ma charakter poglądowy, źródło informacje prasowe. Średnie ceny lotów zostały podane dla lotów w obie strony w klasie ekonomicznej, a średnie ceny noclegów zostały podane za noc w pokoju dwuosobowym w hotelach 3- lub 4-gwiazdkowych. Ceny mogą ulec zmianie, mogą się różnić lub nie być już dostępne.

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl