Za te krasnale przyjdzie im słono zapłacić

Krasnale ogrodowe od zawsze budziły wiele kontrowersji. Dla wielu są one tylko i wyłącznie symbolem wyjątkowego kiczu i brzydoty. Dla 21- i 22-latka były to jednak przedmioty pożądania, z których uczynili źródło zarobków. Ich zdaniem ta gra była warta świeczki, bo nie wahali się, aby je kraść. Teraz mogą za to słono zapłacić, bo złodziejaszkom grozi do 5 lat więzienia.

Jak informują mundurowi, ostatnich tygodniach w Żyrardowie i okolicy dochodziło do kradzieży ozdób ogrodowych: donic, rzeźb i krasnali. W końcu udało się namierzyć podejrzanych. W piątek policjanci z Żyrardowa zatrzymali dwóch mężczyzn (21 i 22 lata). Usłyszeli już po dwa zarzuty kradzieży, lecz nie jest wykluczone, ze usłyszą kolejne bowiem sprawa jest rozwojowa. Podejrzanym grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 – Policjanci pracujący zabezpieczyli dużą ilość donic i figur ogrodowych. Osoby, którym ostatnio zostały skradzione przedmioty tego typu proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę st. sierż. Damianem Mrowcem tel.: 46 858 21 49 lub dyżurnym KPP w Żyrardowie tel.: 46 858 22 00  – informuje st. asp. Agnieszka Ciereszko z mazowieckiej policji.

Podejrzewany o kradzież 1593 butelek wódki

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl