Nietypowy schowek nie sprawdził się

Ponad 90 gram zabezpieczonego suszu konopi indyjskich i specjalistyczny sprzęt do uprawy, taki jak lampa, wentylatory i filtry powietrza znaleźli kraśniccy kryminalni na strychu jednego z domów w gminie Gościeradów. Jednak w największe zdziwienie wprawił mundurowych pniak drzewa, wewnątrz którego znajdował się wydrążony schowek ze szczelnie zamkniętymi słoikami z  suszem.

Kraśniccy kryminalni odwiedzili jedną z posesji na terenie gminy Gościeradów. Podejrzewali, że mogą tam znajdować się narkotyki. Podczas podczas przeszukania domu ujawnili na strychu specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi indyjskich. Był tam boks z całym osprzętem: lampą, wentylatorami, filtrem powietrza, czujnikiem wilgotności i temperatury. Obok stały w donicach resztki ściętych roślin oraz kartonowe pudło z suszem.

Jednak to nie wszystko co znaleźli kryminalni tego dnia. Nie przeszli bowiem obojętnie obok leżącego obok zabudowań gospodarczych sporego pniaka drzewa. Jak się okazało, w pniaku wydrążone były specjalne schowki z szczelnie zamkniętymi słoikami z suszem konopi.

Policjanci zabezpieczyli cały sprzęt oraz susz roślinny, a w sprawie prowadzone będzie postępowanie karne. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje dla sprawcy takiego procederu karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Próbowali odbić narkotyki z rąk policjantów

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl