Olimpiada programistów, czyli sport jakiego jeszcze nie było

Kto z nas, pełen nerwów, nie chciał rzucić laptopem czy chociażby myszką? O ile dla wielu to wciąż strefa marzeń, zespół Just Join IT postanowił zorganizować w tym zawody! Rzut młotem – to już przeszłość! Teraz rzuca się twardym dyskiem, a do pchnięć, zamiast kul, używa monitorów. Szaleństwo? Absolutnie nie! Tak programiści z całej Polski integrują się i włączają do akcji charytatywnej!

Dziś (26 września) na Stadionie Leśnym w Sopocie wystartowała pierwsza Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów Just Join Olympics 2019, organizowana przez trójmiejski startup – Just Join It. Uczestnictwo w imprezie to nie tylko niepowtarzalna szansa zapisania się na kartach historii, współtworząc nowe dyscypliny sportów, ale również wsparcie projektu Szkoła 3.0 Fundacji Sarigato, który pomaga dzieciom z trudnych środowisk, w szczególności domów dziecka i rodzin zastępczych. Głównym celem projektu jest nauka programowania i robotyki oraz wsparcie podopiecznych w codziennej edukacji.

Podczas sopockiej Olimpiady, wyzwaniem dla programistów nie są deadlajny czy poukrywane w kodzie bugi. Mierzą się w wyjątkowo niecodziennych dyscyplinach. Przed nimi m.in. bieg na 1024 metry, scrum olimpijski, sprint z laptopem, wykręcanie deploya czy spacer developera (farmera).

Zasady są proste. Uczestnicy mogli wybrać dowolną ilość konkurencji, w których chcą wziąć udział, reprezentując siebie, swoją drużynę lub firmę, by na koniec zapisać się w panteonie programistów-olimpijczyków. Jednocześnie wspierają ważną inicjatywę. Jak zapewniają organizatorzy, 10% kwoty z każdego zakupionego starter-packu zostanie przekazane na rzecz akcji Szkoła 3.0.

Wydarzenie potrwa do 18:30. Na uczestników, poza świetną zabawą, czeka specjalna strefa chilloutu i lokalne foodtrucki. W czyje ręce trafią medale i puchary, dowiemy się pod koniec dnia, kiedy przedstawiona zostanie klasyfikacja generalna firm oraz wyłonieni zostaną najlepsi olimpijczycy.

Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów Just Join Olimpics 2019 to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Organizatorzy imprezy chcą w ten sposób przyczynić się do szerokiej integracji polskiego środowiska IT. Poza biurem czy konferencyjną salą, bez komputera, z dystansem, a przy okazji pomagając i rywalizując w myśl ducha sportu.

Dzieci nie lubią ruchu? To nieprawda – one aktywność mają w DNA

Fot. ma charakter poglądowy; źródło mat. prasowe.

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl