Makłowicz znowu ruszył w kulinarną drogę

Roberta Makłowicza chyba nikomu nie trzeba przedstawiać! Dziennikarz, pisarz, publicysta, krytyk kulinarny i podróżnik odkrywa w swoim programie ciekawe miejsca, ich historię i fenomenalną kuchnię. Czym zaskoczy nas jesienią w nowych odcinkach? 

Pierwszym punktem na jego mapie będzie Lwów. Robert Makłowicz odnajdzie ciekawe atrakcje turystyczne i kulinarne już w samym centrum tego miasta! Działająca w ratuszu kawiarnia Grand Cafe Leopolis jest godna polecenia, bar nalewkowy Pijana Wiśnia budzi pozytywne skojarzenia z lizbońską ginjinhą, a historyczne kamienice przypominają o dawnych czasach. Jakie smaki królują w tej części Ukrainy? Wielokulturowa lwowska kuchnia oferuje m.in. wieprzowe żeberka, wareniki z ziemniakami, lemburgery, świeże owoce morza i ormiański chłodnik tanow, który Robert Makłowicz przyrządzi osobiście.

To nie wszystko. W kolejnych odcinkach zobaczymy też między innymi Brody, niegdyś najważniejsze żydowskie miasto Galicji i miejsce narodzin pisarza Josepha Rotha. Prosto z Ukrainy przeniesiemy się do Kazachstanu. Słynny dziennikarz zabierze widzów do futurystycznej stolicy tego kraju, a także pokaże życie koczowników na stepie. 

Nowe odcinki programu „Makłowicz w drodze” pojawią się na kanale Food Network od niedzieli 29 września, początek o g. 10:45.

ZOBACZ TAKŻE:

Magda Gessler po raz dwudziesty wyruszy w Polskę

Fot. TVN

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl