Nietypowy sposób na bestseller – gra miejska

“Od zawsze marzyłeś o napisaniu powieści. Masz ogromny apetyt na artystyczny i komercyjny sukces. Pewne wydawnictwo obiecało wydać Twój debiut, ale postawiło jeden warunek – Twoja powieść musi opisywać Łódź. Ta propozycja wydawała Ci się początkowo dziwna, ale redaktor przypomniał Ci, że rozgrywające się w Łodzi książki Katarzyny Bondy, Magdaleny Witkiewicz czy Krzysztofa Beśki zyskały status absolutnych bestsellerów.

Każdy z tych autorów przed przystąpieniem do pracy przeprowadził wnikliwy – jak to określił redaktor – „risercz” na temat miasta, podobnie zresztą jak 120 lat temu Władysław Reymont, zanim napisał Ziemię obiecaną. – Ty też powinieneś najpierw odkryć fenomen Łodzi i poszukać inspiracji w jej żywej tkance! – przekonał Cię wydawca.”

Powyższy tekst to wprowadzenie do „Recepty na bestseller” czyli literackiej gry miejskiej, na którą organizator Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO wraz z partnerami zaprasza wszystkich łodzian w październiku. Przez cały miesiąc, w dowolnym momencie, będzie można włączyć się do gry, odwiedzić kilkanaście miejsc związanych z literaturą w Łodzi (m.in. biblioteki, muzea i instytucje kultury, czy księgarnię z tradycjami), poznając tam łódzkie dziedzictwo literackie i rozwiązując tematyczne zagadki. Udział w grze jest bezpłatny, a dla uczestników przewidziane są nagrody, oczywiście związane z literaturą.

Uzupełnieniem gry są dwa spacery szlakiem literackim po Łodzi, prowadzone przez wykładowczynie z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego Katarzynę Badowską i Karolinę Kołodziej, twórczynie scenariusza gry miejskiej i autorki „Przewodnika literackiego po Łodzi”. Spacery odbędą się w dwie niedziele – 29.09 (start sprzed pomnika jednorożca) i 13.10 (start ze Starego Rynku). Oba spacery rozpoczynają się o godz. 12.

Superbohaterowie przylecą do Łodzi

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło mat. prasowe UŁ

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl