Weszli wprost pod nieoznakowany radiowóz. I mocno się zdziwili

Dwoje 19-latków z Włocławka weszło na przejście dla pieszych nie bacząc na to, że pali się czerwone światło. Młodzi ludzie byli bardzo słabo widoczni z uwagi na padający deszcz, a tymczasem do pasów zbliżało się już bmw, które miało zielone światło. Niewiele brakowało, aby doszło do tragedii. Na szczęście policjanci, który jechali nieoznakowanym radiowozem zdążyli wyhamować. 

Włocławscy policjanci ruchu drogowego pełniący służbę w ramach grupy ”SPEED” patrolowali kilka dni temu ulice miasta nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Ich głównym zadaniem było eliminowanie z ruchu kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością i tym samym stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Tym razem policyjne kamery zarejestrowały jednakże nieco inne zdarzenie, które także było naruszeniem przepisów ruchu drogowego, ale dotyczyło wykroczenia dokonanego przez pieszych.

– Dwoje młodych ludzi zignorowało czerwone światło nadawane przez sygnalizator i weszło na przejście dla pieszych. Byli dosłownie o krok od tragedii, gdyż do pasów dojeżdżało już bmw, które miało zielone światło. 19-latkowie byli bardzo słabo widoczni z uwagi na nieustające opady deszczu i co się z tym wiąże zmniejszoną przejrzystość powietrza. Na szczęście policjanci poruszający się drogą zdążyli wyhamować, dzięki czemu para przeszła na drugą stronę jezdni – relacjonuje Anita Szefler-Ciupińska z policji we Włocławku.

Jak dodaje, oboje, dziewczyna i chłopak, byli zaskoczeni widokiem policjantów. Za popełnione wykroczenie ukarani zostali mandatami karnymi. Konsekwencje zlekceważenia czerwonego światła mogły być jednak znacznie większe, zakończone utratą zdrowia, a nawet życia i tragedią rodzin.

– Zdarzenie zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator to przestroga dla wszystkich, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i jednocześnie apel o rozwagę, zarówno do pieszych, jak i kierowców. Ci ostatni, jak pokazuje nagranie, muszą bowiem zachować czujność i zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego – podsumowuje Anita Szefler-Ciupińska.

Potrącił cztery nastolatki na pasach. Policja publikuje nagranie ku przestrodze (video)

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl