18 polskich biur, w których aż chce się pracować(zdjęcia)

Biurowe Oscary rozdano po raz trzeci. Jury konkursu Office Superstar2019 wyłoniło aż 15 laureatów i 5 wyróżnionych firm, które w najlepszy sposób zaaranżowały swoje przestrzenie biurowe. Wśród zwycięzców znalazły się m.in. AstraZeneca za twórczą interpretację przestrzeni wspólnej, 3M za przełomowy projekt digitalizacji biura czy Infor za unikalne i elastyczne sale konferencyjne w stylu industrialnym.

Konkurs organizowany przez CBRE stawia w świetle reflektorów biura, które charakteryzuje nie tylko ciekawy design, ale też holistyczne podejście do potrzeb pracowników.

– Przepis na idealne wnętrze biurowe jest prosty. Biuro musi wychodzić naprzeciw potrzebom użytkowników. Dziś praca jest dużo bardziej dynamiczna niż kilka lat temu – narady projektowe, spotkania z klientem czy telekonferencje. Biura buzują energią, a przestrzeń musi wspierać różnorodne aktywności, jak rozmowy, narady, kreatywną pracę czy opracowywanie strategii. Spełnienie tych standardów wymaga nowego, ergonomicznego podejścia do powierzchni. Dlatego w naszym konkursie doceniamy miejsca, w których oprócz tradycyjnych biurek znajdziemy m.in. wyciszone gabinety, nowoczesne sale warsztatowe, stanowiska do pracy w pozycji stojącej, kawiarnie, kanapy, bieżnie, pokoje gier czy nawet strefy do medytacji. Zwracamy również uwagę, aby funkcjonalność nie wiązała się z nudą. Estetyka i atmosfera panująca w biurze okazują się kluczowymi elementami w procesie przyciągania i zatrzymywania talentów. Dlatego w erze rynku pracownika coraz więcej firm inwestuje w najwyższą jakość przestrzeni – podkreśla Natalia Wenzławska, zastępca dyrektora marketingu i komunikacji CBRE.

Biura bliskie ideału

Laureaci III edycji konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019:

* Kategoria „Najlepsze Biuro w Branży Coworkingowej” – Spaces
* Kategoria „Najlepsze Biuro w Branży BPO/SSC” – ASB Poland
Wyróżnienie: Bayer
* Kategoria „Najlepsze Biuro w Branży Finansowej” – TDJ
Wyróżnienie: Krajowa Izba Rozliczeniowa
* Kategoria „Najlepsze Biuro w Branży Kreatywnej” – Chimney Poland
* Kategoria „Najlepsze Biuro w Branży Technologicznej” – Microsoft
* Kategoria „Najlepsze Biuro w Branży Logistycznej i Magazynowej” – Envio Group Poland
* Kategoria „Innowacje i Technologie” – 3M
Wyróżnienie: CCC
* Kategoria „Najlepsza Przestrzeń Rekreacyjna” – Sii
* Kategoria „Najlepsza Przestrzeń Socjalna” – AstraZeneca
* Kategoria „Najlepsza Sala Konferencyjna” – Infor
Wyróżnienie: CITY SPACE
* Kategoria „Najlepsze Biuro w Krakowie” – Business Link High5ive
* Kategoria „Najlepsze Biuro w Łodzi” – Aflofarm
* Kategoria „Najlepsze Biuro w Poznaniu” – Business Link Maraton
* Kategoria „Najlepsze Biuro we Wrocławiu” – Infor
* Kategoria „Najlepsze Biuro we Trójmieście” – Nordea
Wyróżnienie: Sii

Wyboru zwycięzców dokonała niezależna Kapituła złożona z ekspertów, którzy reprezentują takie dziedziny jak architektura, socjologia, design, trendy czy nieruchomości. W Kapitule III. edycji konkursu zasiadali m.in. Ewa Andrzejewska, Daniel Bienias, Ewa Kuryłowicz, Radosław Gajda, Natalia Żmijewska oraz Grzegorz Stiasny. W ocenie zgłoszonych projektów eksperci brali pod uwagę takie czynniki jak: lokalizacja, dobry design, logiczny układ powierzchni, a przede wszystkim traktowanie potrzeb pracownika jako priorytetu. Laureaci konkursu otrzymali statuetki, a wyróżnione firmy odebrały dyplomy.

Zdjęcia wszystkich nagrodzonych aranżacji znajdzie na stronie officesuperstar.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Polacy o zwierzętach w pracy

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl