Piłsudski, Skłodowska-Curie, Kopernik i Zygmunt Stary zachęcają „Idź na wybory. Przejdź do historii” (video)

– W nauce wszystko z siebie wynika. W demokracji tak samo, twój głos nie znika – przekonuje Laura Breszka w roli Marii Skłodowskiej-Curie. Z kolei Mateusz Król, jako marszałek Józef Piłsudski apeluje: „Znajdźcie w sobie choć trochę odwagi, by nie olewać sprawy państwowej wagi”. Najwięksi Polacy zdają sobie sprawę, że każdy głos ma znaczenie. Warto ich posłuchać i iść na wybory. To najłatwiejszy sposób, aby wyrazić swe zdanie i mieć wpływ na życie wszystkich w kraju.

Comedy Central Polska przedstawił przedwyborczą kampanię profrekwencyjną. W serii spotów z udziałem Laury Breszki (Maria Skłodowska-Curie), Michała Meyera (Mikołaj Kopernik), Mateusza Króla (Józef Piłsudski) i Sebastiana Stankiewicza (król Zygmunt Stary) stacja zachęca do głosowania obalając najczęstsze wymówki.

– „Mój głos nic nie zmieni”, „Nie mieszkam w swoim okręgu wyborczym”, „Nie interesuję się polityką” – to jedne z najczęstszych argumentów stosowanych przez osoby, które nie głosują. Comedy Central Polska postanowiło przekonać swoich widzów, że w tak ważnej kwestii, nie działają żadne wymówki i zachęcić do udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych. 

W nauce wszystko z siebie wynika. W demokracji tak samo, twój głos nie znika – przekonuje Laura Breszka w roli Marii Skłodowskiej-Curie i porównuje demokrację do tablicy Mendelejewa. Z kolei Mateusz Król, jako marszałek Józef Piłsudski apeluje: – Znajdźcie w sobie choć trochę odwagi, by nie olewać sprawy państwowej wagi.

Co istotne, kampania jest neutralna politycznie, a jej celem jest zachęcenie Polaków do głosowania w wyborach i pokazania zalet demokracji. Obejrzycie koniecznie, a w komentarzach piszcie jak Wam się podoba taka kampania profrekwencyjna.

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl