Jesienią w lesie można znaleźć nie tylko grzyby

Wyjątkowe „szczęście” miał mieszkaniec Bolesławca, który znalazł w lesie krzewy konopi. Mężczyzna ściął je i wysuszył na własny użytek. Policjanci w jego mieszkaniu znaleźli schowaną w pościeli reklamówkę z ponad dwoma tysiącami porcji narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bolesławieckiej komendy w wyniku działań operacyjnych ustalili, że 42-latek może posiadać narkotyki. Kiedy mężczyzna otworzył drzwi swojego mieszkania policjanci poczuli charakterystyczny „ zapach” środków odurzających. Jednak podejrzany twierdził, że nie ma żadnych narkotyków.

– Podczas przeszukania mundurowi w pościeli znaleźli reklamówkę z marihuaną. Po zważeniu okazało się, że można z zabezpieczonej substancji uzyskać ponad dwa tysiące porcji narkotyków, których posiadanie jest zabronione prawem. Podejrzany wyjaśniając policjantom skąd ma narkotyki, tłumaczył że znalazł w lesie krzewy konopi, wiec ściął je i wysuszył na własne potrzeby – informuje asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z policji w Bolesławcu.

42-letni mieszkaniec Bolesławca został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

ZOBACZ TAKŻE:

Miały być lekiem na długie, jesienne wieczory

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl