Ambitni poszukiwacze złota z Jukonu wracają

To już dziesiąta – jubileuszowa – seria globalnego hitu Discovery Channel! „Gorączka złota” powraca z nowymi odcinkami. A w nich zaskakujące wyzwania i kryzysy, przed którymi staną grupy ambitnych poszukiwaczy złota z Jukonu. Nowy odcinek już dziś (17 października) o 21.

Rok zaczyna się od poważnego problemu. Nowe regulacje prawne sprawiają, że wydobywanie cennego kruszcu w regionie Klondike może stać się niemożliwe. Władze wprowadziły bowiem ograniczenia w wykorzystaniu jednego z najbardziej krytycznych surowców, czyli wody, To zmusza trójkę głównych bohaterów – Ricka, Tony’ego i Parkera – do znalezienia nowych pomysłów i rozwiązań. Jak poradzą sobie w tej nowej, trudnej sytuacji? Czy uda im się przetrwać?

Rok temu Rick Ness wydobywał złoto warte ponad milion dolarów. W tym sezonie, widząc kłopoty w Klondike, postanowił przenieść całą swoją działalność w góry rozciągające się nad historycznym górniczym miastem Keno City w Jukonie. Na przełomie wieków miasteczko przyciągało górników z całych Stanów ze względu na swoją sławę – w jego okolicy można było znaleźć nietuzinkowe bryły złota. Teraz Rick próbuje zgromadzić własny stos skarbów. Gra idzie o najwyższą stawkę. Jeśli szczęście będzie mu sprzyjać, Rick może otrzymać wypłatę w wysokości wielu milionów dolarów. W przeciwnym razie może zbankrutować!

Po latach ciężkiej pracy 25-letni Parker Schnabel spełnił marzenie swojego życia – wszedł w posiadanie własnego terenu. Poszukiwacz złota przeznaczył pół miliona dolarów na idealne miejsce. Lokalizacja ma jednak jedną wadę – z powodu problemów z dostępem do wody, Parker ma tylko jeden sezon na wykorzystanie terenu, którego eksploatacja zwykle zajmuje trzy lata. Musi się spieszyć!

Tymczasem Tony Beets staje przed poważnym kryzysem. Jest zmuszony zakończyć działalność w Indian River, ponieważ nie uzyskał wymaganych pozwoleń na działalność wydobywczą. Rodzinnemu biznesowi grozi ruina finansowa. Jego trójka dzieci Kevin, Monica i Mike pomaga jak może – każdy udaje się na poszukiwanie złota. Więzi rodzinne poddawane są ostatecznej próbie w miarę narastania presji na uratowanie imperium rodzinny Beets.

Dziesiąty sezon „Gorączki złota” to prawdziwe wyzwania i niespodziewane zwroty akcji. Ekipy spotyka najgorszy kryzys w historii regionu Klondike, ale jedno jest pewne – poszukiwacze złota tak łatwo się nie poddają! Premierowe odcinki jubileuszowej serii już od 17 października, w każdy czwartek o godz. 21 na Discovery Channel.

ZOBACZ TAKŻE:

Nobliści-skandaliści – takich ich nie znaliśmy

Fot., źródło mat. prasowe

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl