Spalił w piecu cztery kilkudniowe kocięta

Mieszkaniec gminy Ostróda w piecu centralnego ogrzewania spalił cztery kilkudniowe koty. Policjantom pozostał tylko smutny obowiązek zabezpieczenia szczątek zwierząt. W Sądzie Rejonowym w Ostródzie odbyła się już pierwsza rozprawa przeciwko Jakubowi W., oskarżonemu o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotami – informuje fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie.

Jak informują pracownicy fundacji,  ocalał jeden maluch i ich mama … oraz kotek z innego miotu i pies . Cała czwórka trafiła pod ich  opiekę. Jak przypominają, w  nocy z 9 na 10 czerwca 2019 r. po godzinie 24 oficer dyżurny ostródzkiej policji został poinformowany o tym, że mieszkaniec gminy Ostróda w piecu centralnego ogrzewania spalił cztery kilkudniowe koty.

Na miejsce zostali skierowani policjanci  informowała mł. asp. Anna Karczewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Funkcjonariusze zabezpieczyli szczątki kotów, które znajdowały się w piecu CO i zatrzymali właściciela zwierząt. Będący na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków. Zabezpieczyli również inne zwierzęta, które znajdowały się w gospodarstwie i przekazali je pod opiekę Alarmowego Funduszu Nadziei na Życie w Ostródzie.

Zatrzymany 35-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Nie przyznał się do zarzucanych czynów i podał swoją wersję zdarzeń. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji w obowiązkiem stawiennictwa w KPP w Ostródzie i nakazem powstrzymywania się od opieki nad zwierzętami oraz poprawnego zachowania się wobec zwierząt. Sprawca czynu z art. 35 ust.l i 2 ustawy z dnia 21.08.1997r. o ochronie zwierząt podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Kolejna rozprawa odbędzie się 14 listopada 2019 roku. 

Tak dziś wyglądają koty. Przedstawiciele fundacji informują, że za chwilę będą gotowe do adopcji.  Informacje o działaniach fundacji i jak można im pomóc znajdziecie na stronie afn.pl

Fot. Fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie

1 komentarzy dla tekstu: “Spalił w piecu cztery kilkudniowe kocięta”

  1. Jak skomentować takie zachowanie?Wypadaloby zrobić bandycie to samo co on tym maleństwom.Inna kara zbyt lagodna.To nie ma prawa żyć wśród ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *