Wandal–kolekcjoner zrywał emblematy z aut

Nie wiadomo czym kierował się 19-letni mieszkaniec Krakowa, który uszkadzał samochody, zrywając z nich emblematy marek. Szybko jednak zakończył swoją niezgodną z prawem działalność, bo został zatrzymany przez policjantów z Wieliczki na jednym z osiedli. Może nawet trafić do więzienia.

Kilka dni temu dyżurny policji w Wieliczce został powiadomiony telefonicznie, że na jednym z wielickich osiedli młody mężczyzna kradnie emblematy z zaparkowanych pojazdów. We wskazane miejsce skierowany został patrol policji. W rejonie skrzyżowania ulic przylegających do osiedla policjanci napotkali mężczyznę wyglądem, przypominającego osobę wskazaną w zgłoszeniu.

 Mężczyzna został wylegitymowany, a następnie zatrzymany. Okazało się, że 19-latek miał przy sobie nóż, który służył do odrywania emblematów z karoserii oraz około 20 znaczków różnych marek pojazdów, które zostały zabezpieczone. 19-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia z art. 288 par.2 KK przyznał się do winy, grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do roku – informują małopolscy policjanci.

Osoby, które mogły zostać poszkodowane, proszone są o kontakt z policją powiatową w Wieliczce pod całodobowym nr telefonu 997 lub 12 289 12 19.

ZOBACZ TAKŻE:

Złodziej wpadł w bardzo głupi sposób

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl