11-latki jako jedyne pomogły starszemu panu

Dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie mogą być przykładem dla swoich rówieśników. Dziewczynki, jadąc autobusem miejskim, jako jedyne wśród pasażerów, zainteresowały się starszym panem, który był zziębnięty i wyglądał na schorowanego. Dzięki pomocy udzielonej mu przez uczennice, 70-latek został przejęty przez patrol policji, a następnie przewieziony bezpiecznie do domu. Okazało się, że rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

– Dziewczynki jadąc autobusem miejskim, jako jedyne wśród pasażerów, zainteresowały się starszym panem, który trząsł się z zimna, miał ściągnięte buty i wyglądał na schorowanego. Karolina i Oliwia podeszły do niego, zapytały czy potrzebuje pomocy. 70-latek poprosił dziewczynki, aby zadzwoniły na podany przez niego numer do żony. Po tym telefonie okazało się, że starszy pan ma zaniki pamięci, a rodzina zgłosiła już jego zaginięcie –  wyjaśnia asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Na prośbę żony mężczyzny, uczennice zadzwoniły do oficera dyżurnego lubińskiej policji, z którym cały czas były w kontakcie do czasu aż patrol prewencji zlokalizował autobus. Policjanci odwieźli 70-latka do miejsca zamieszkania.

Komendant Powiatowy Policji w Lubinie podinsp. dr Joanna Cichla, odwiedziła dziewczynki w szkole.  Podczas spotkania w klasie szefowa lubińskich policjantów pochwaliła godną naśladowania postawę i pomoc udzieloną starszej osobie. Podkreśliła, że bez zaangażowania 11-latek, zdrowie, a nawet życie oddalonego o kilkanaście kilometrów od swojego domu mężczyzny, mogło być poważnie zagrożone.

– Wręczając dyplomy i drobne upominki, Pani Komendant wyraziła nadzieję, że taka postawa, jaką wykazały Karolina i Oliwia, będzie dla wszystkich wzorem do naśladowania. Pozostali uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe – podsumowuje  Sylwia Serafin.

Podjęli wyzwanie #TetrisChallenge jako pierwsza straż miejska w Polsce (video)

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl