25-latek długo będzie pamiętał swoje urodziny

Większość z nas chce spędzić dzień swoich urodzin wyjątkowo i dobrze się bawić. Tak też było z pewnym młodym mężczyzną z Węgorzewa w województwie warmińsko-mazurskim, który swoje 25. urodziny z pewnością zapamięta na długo, choć niekoniecznie pozytywnie. Tego dnia najpierw wypił dużą ilość alkoholu, a następnie, podczas spaceru po mieście, dla zabawy uszkodził stojący na parkingu pojazd. Poszkodowany wycenił wartość strat na 3 tysiące złotych. 

Na początku października wieczorem do węgorzewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu marki VW Passat. Pojazd zaparkowany był przed jednym z bloków w Węgorzewie. Wartość uszkodzenia właściciel wycenił na kwotę 3 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca naniósł na karoserię jakiś środek chemiczny, co spowodowało uszkodzenie lakieru.

–  Kryminalni zajmujący się tą sprawą, w trakcie wykonywanych czynności ustalili podejrzanego o uszkodzenie pojazdu. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Węgorzewa. Zatrzymany tłumaczył policjantom, że w tym dniu obchodził urodziny i wypił bardzo dużo alkoholu. Następnie poszedł do miasta i kiedy przechodził obok zaparkowanych pojazdów, wyciągnął z plecaka piankę, którą spryskał przypadkowy samochód – relacjonują policjanci z Węgorzewa.

Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał.  Teraz za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.

Panowie zrywali i wręczali sobie kwiaty. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl