Bieg z Wąsem jest dla każdego. Przyłączycie się?

Przełamując tabu jakim są badania profilaktyczne jąder i prostaty na całym świecie co roku organizowany jest Movember (nazwa jest zbitką dwóch angielskich wyrazów moustache – wąsy i november – listopad). Akcja polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Jej celem jest uświadomienie społeczeństwa, szczególnie jego męskiej części, jakim problemem są nowotwory prostaty i inne rodzaje raka, dotykające coraz większej liczby mężczyzn.

Już 27 października 2019 w Puszczy Niepołomickiej odbędzie się bieg przełajowy mający na celu promocję ogólnoświatowej akcji “Movember”. Pomysłodawcą i organizatorem Biegu z Wąsem jest Stowarzyszenie Fizjosport, czyli Grupa Biegowa „Fizjobiegacze Szczecin”. Grupa męska Fizjobiegaczy kilka lat temu przyłączyła się do akcji Movember, udając się grupowo na badania USG oraz publikując dumnie na social mediach swoje wąsy.

Pierwsza krakowska edycja biegu odbędzie się w niedzielę 27 października br, a sam start biegu nastąpi o godz. 10.  Trasa w formie pętli prowadzić będzie po pięknych ścieżkach malowniczej Puszczy Niepołomickiej nazywanej wciąż „Zielonymi Płucami Krakowa”. Start i Meta biegu zlokalizowane będą na parkingu z akcesoriami gimnastycznymi na drodze nr 75 z Niepołomic do Szarowa. Bieg przeznaczony jest dla wszystkich osób pełnoletnich chcących w nim wystartować, bez względu na poziom zaawansowania sportowego. Bieg ma na celu promowanie ogólnoświatowej akcji „Movember”, której celem jest zwiększanie świadomości w przedmiocie zachorowalności i profilaktyki wykrywania męskich nowotworów (rak jąder, rak prostaty). Każdy z uczestników biegu otrzyma w pakiecie startowym wąsy do przyklejenia, worek biegowy oraz oczywiście medal. Organizatorzy zachęcają także wszystkich uczestników biegu do przebrania się. Najlepsze stylizacje zostaną nagrodzone.

Równocześnie w dniach 26 października i 27 października organizator akcji Movember Polska, Fundacja Kapitan Światełko przeprowadzi w Krakowie w Galerii Bronowice bezpłatne badania USG Jąder dla mężczyzn poniżej 45 roku życia i badań PSA pod kontem zmian w prostacie dla mężczyzn po 45 roku życia. Szczegółowy harmonogram znajdziecie tutaj. Więcej o akcji przeczytacie na stronie movember.org.pl, a szczegółowe informacje o biegu znajdziecie na stronie biegzwasem.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowotwory – siedem sygnałów ostrzegawczych

Fot., źródło mat. organizatora

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl