Jak zdobyć kobietę inteligentną?

Amerykańska pisarka Mary Therese McCarthy twierdziła, że kobieta jest mądrzejsza od mężczyzny, ale najwięcej rozumu musi zużyć na to, by ukryć ten fakt. Jednak kobiety wcale już nie chcą kryć się ze swoją inteligencją, a panowie coraz częściej inteligencję pań cenią na równi z ich urodą. Problemem jest tylko sposób na zwrócenie i zatrzymanie uwagi takiej pani.

Właściwie od zawsze mężczyźni zastanawiają się jak zdobyć kobietę i próbują odnaleźć złoty środek, który zawsze doprowadzi ich do celu. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe propozycje kursów uwodzenia oraz coachingów dotyczących relacji z kobietami. Jednak nikt jeszcze nie udzielił uniwersalnej odpowiedzi i rady, która zadowalałaby wszystkich. Okazuje się, że trudna sztuka uwodzenia pozostaje nadal zagadką. I o ile zdobycie wymarzonej kobiety jest rzeczą trudną do zrealizowania, to zdobycie wymarzonej kobiety inteligentnej wydaje się zabiegiem dużo bardziej skomplikowanym, a nawet niewykonalnym. Portal randkowy MyDwoje postanowił ułatwić to zadanie samotnym panom i sprawdzić u źródła, czyli zapytać samych pań oraz poszukujących miłości mężczyzn jaki jest według nich sposób na kobietę inteligentną. Zobaczcie, co mówią na ten temat kobiety i czy mężczyźni znają preferencje i oczekiwania przyszłych partnerek w tym zakresie.

Czy mężczyźni potrafią czytać w myślach kobiet i właściwie odgadywać ich oczekiwania oraz wymogi dotyczące relacji partnerskich? To, że kobiety inteligentne są dużo bardziej wymagające jest zrozumiałe dla wszystkich. Nie dziwi więc fakt, że partnerów życiowych wybierają one zupełnie nieprzypadkowo. Myśląc o wejściu w stały związek mają pewność, co do preferencji dotyczących drugiej strony. Czym więc możemy zaimponować takim paniom? Okazuje się, że kobiety wykształcone, które nierzadko osiągnęły już w życiu sukces, pragną relacji, w której zostaną docenione i zauważone, dominować będzie tam partnerstwo i równouprawnienie. Jest to naczelna zasada 28% zapytanych pań. Panowie akurat tę kwestię rozumieją świetnie i podobna część panów, bo 29% jest tego samego zdania.

23% kobiet zachwyci się mężczyzną elokwentnym i błyskotliwym. Będzie on doskonałą partią dla oczytanych, dbających o swój rozwój mentalny i kulturalny, kobiet 21. wieku. Takiemu zadaniu sprosta jedynie 17% mężczyzn. Panie szukają partnerów, których będzie cechować duża wiedza oraz inteligencja. Kobiety pragną by ich wybranek mógł im zaimponować, by mogły go podziwiać oraz by miały szansę uczyć się od niego i być zaskakiwane rozwiązaniami i wiadomościami. Chcą prowadzić ciekawe rozmowy, snuć plany na przyszłość, a przede wszystkim nie nudzić się. Jest to najistotniejsze dla 21% kobiet oraz 20% mężczyzn. Piękne, zadbane i pewne siebie kobiety czynu chcą błyszczeć na tle kulturalnych i eleganckich towarzyszy. 17% pań nie zadowoli bylejakość, wieczór spędzony z piwem w ręku na poplamionej kanapie czy brak pasji. Chcą żywego uczestnictwa w życiu towarzyskim, kulturalnym miasta i rozmowy z jego ciekawym otoczeniem. Na szczęście 14% panów uważa, że w życiu codziennym i wyjątkowych sytuacjach właśnie oni będą świetnym towarzystwem.

Czy mężczyźni mają jeszcze jakieś pomysły jak zaimponować inteligentnej kobiecie? Okazuje się że niektórzy z nich uważają, że potrzebny jest im przepych. Niestety, niektórzy nie doceniają inteligencji płci pięknej i sądzą, że liczy się tylko powierzchowność. Status społeczny lub to czym mogą zaskoczyć tu i teraz ma być tym, co zupełnie zawróci w głowie paniom. Czasem powoduje to tak zwany „przerost formy nad treścią”. Zapominają oni jednak, że mądre kobiety patrzą dalekosiężne, a ich pragnienia koncentrują się na cechach, które zapewnią im wymarzone życie, a nie tylko na tym co dzieje się w chwili obecnej. I tak 13% mężczyzn uważa, że sposobem na inteligentną kobietę są szalone pomysły, niespodzianki, zapominając, że kiedyś ich miejsce zajmie proza dnia codziennego. Mniej bo tylko 7% kobiet oczekuje takiej adrenaliny. W zupełnej mniejszości są mężczyźni, którzy jako swoją wizytówkę traktują sukces życiowy i pieniądze. 8% panów ma nadzieję, że właśnie w ten sposób oczarują płeć piękną. Jednak w przypadku kobiet inteligentnych zupełnie się to nie sprawdza, gdyż mniej niż 4% z nich pozwoli się „kupić”.

Lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać

Czy kobieta jest mądrzejsza od mężczyzny? Trudne pytanie. Jednak kobiety inteligentne są świadome, że tylko z mężczyzną światłym, równie inteligentnym i wyważonym uda się zbudować przyszłość na godnym poziomie. Będzie to związek oparty na wartościach, w które wierzą, jak partnerstwo, równouprawnienie, zaufanie czy szacunek. I wcale nie liczy się dla nich to, co jest w chwili obecnej, a to co można osiągnąć, zbudować wspólnymi siłami. Zupełnie nie chcą pasożytować, a żyć w obopólnej symbiozie i wspierać się wzajemnie. Doskonale wiedzą, jak kapryśna bywa fortuna i jednocześnie wierzą w zasadę, że za żadne pieniądze nie można kupić siły, charyzmy, poczucia bezpieczeństwa i zaradności. I pewnie większość z nich z przymrużeniem oka, ale zupełnie szczerze może zacytować: “Lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać”. A to mądrość znana nie od dziś.

https://wieleliter.pl/2019/07/16/single-i-ich-milosne-bledy/

Fot ma charakter poglądowy. Źródło mydwoje.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl