Kto przygarnie Puszka? Od sześciu lat na Paluchu czeka na wolność

Puszek to nieduży uroczy piesek o bardzo ładnym futerku i ujmującym, spokojnym charakterze, który od sześciu lat czeka na swojego człowieka. Ma całkiem siwy pyszczek, ale taka już jego uroda – nie jest bardzo stary jak na psa jego wielkości (do pół łydki) można mówić zaledwie o wieku dojrzałym.

Ten niewielki puchacz i duchowy siłacz, który zniósł najgorsze czasy, wydaje się jakby pogodził się ze swoim losem, jakby stracił już nadzieję. A jednak, gdy tylko zobaczy swoich wolontariuszy ożywia się i na spacery wychodzi z wielką radością, w podskokach.

Jest towarzyski zarówno jeśli chodzi o inne zwierzęta jak i ludzi. jak i ludzi. Lubi delikatne pieszczoty, ale nie jest absorbujący, nie narzuca się i od innych oczekuje tego samego. Lubi się przytulać, ale bez przesady – zazwyczaj sam sygnalizuje kiedy ma dość, potrzeba jednak wytrawnego obserwatora by sygnały te odczytać. Ze względu na to, że jest pieskiem delikatnym i nieśmiałym, wymaga zrozumienia i cierpliwości, spokoju i czasu na adaptację.

Puszek uczestniczył w wielu wyjazdach plenerowych, zachowując się wzorowo. Pozwalał się głaskać przeogromnej ilości ludzi.
Był szczęśliwy i pozował jak gwiazda do zdjęć! Podróżował autobusem i samochodem. Jazdę samochodem lubi, kładzie się na podłodze na kocyku i zazwyczaj zasypia. Z racji dość krótkich łapek wsiadanie do pojazdu nie jest dla niego całkiem łatwe, ale praktyka czyni mistrza.

Jakiego domu i opiekunów szuka Puszek?

Jeśli w bloku to na parterze lub z windą. Opiekun powinien być cierpliwy, umieć czytać wysyłane przez psa (czasem bardzo subtelne) sygnały, gotowy się Puszka po prostu „nauczyć”. Nie polecany jest do domu z małymi dziećmi. Może natomiast zamieszkać z innym niekonfliktowym i niedużym pieskiem albo z kotem.

Więcej informacji znajdziecie na serwisie olx.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl