Okradła kolegę, z którym się bawiła (video)

Zaskakujący finał miało spotkanie towarzyskie w jednym z lokali w centrum Zielonej Góry, gdzie pewna kobieta wraz z mężem bawiła się w towarzystwie kolegi, którego później bezwzględnie okradła, wykorzystując jego stan upojenia alkoholowego. Na szczęście, dzięki czujności pracowników miejskiego monitoringu nie pozostała bezkarna. Interweniujący policjanci odzyskali zarówno skradzione pieniądze jak i wyrzucony przez kobietę portfel.

Kilka dni temu tuż po godz. 1 w nocy dyżurny policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie z Miejskiego Centrum Monitoringu o kradzieży portfela na deptaku. Jak się okazało, pracownicy centrum podczas swojej pracy zauważyli na deptaku kilka osób – kobietę i trzech mężczyzn, których zachowanie świadczyło o tym, że są pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn prowadził drugiego, a trzeci z mężczyzn i kobieta szli obok. Pracownicy monitoringu, mając już doświadczenie w takich sytuacjach, postanowili się im przyjrzeć, aby sprawdzić czy np. nie będą się dopuszczać aktów wandalizmu, co, niestety, zdarza się osobom będącym pod wpływem alkoholu.

– W pewnym momencie pracownicy zauważyli na ekranie, że kobieta wykorzystując chwilę nieuwagi, wyjmuje z tylnej kieszeni spodni prowadzonego nietrzeźwego mężczyzny portfel. Ten był w takim stanie upojenia alkoholowego, że nawet tego nie zauważył. Gdy kobieta chciała schować portfel do kieszeni, wypadł jej na ziemię, a ona podniosła go i dyskretnie schowała. Po chwili prowadzący i prowadzony, już bez portfela, usiedli na ławce. W pewnej chwili kobieta odeszła od siedzących i poszła w ustronne miejsce. To prawdopodobnie wtedy wyjęła z portfela pieniądze: ok. 2 tys. zł i 300 euro, a portfel z dokumentami wyrzuciła, po czym wróciła do swoich towarzyszy – informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Jak dodaje, po chwili do grupki podjechali zaalarmowani policjanci. W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia, mundurowi znaleźli przy kobiecie pieniądze, a następnie wyrzucony przez nią portfel. Zarówno 32-latka jak i jej 34-letni towarzysz, który prowadził pokrzywdzonego, zostali zatrzymani do wyjaśnienia. 34-latka przesłuchano w charakterze świadka, natomiast 32-letnia kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Jedenastomiesięczne dziecko pod kołami auta (video)

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *