12 listopada – będzie dniem wolnym czy nie?

Już 11 listopada obchodzona będzie 101. rocznica odzyskania niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju i oczywiście dzień wolny od pracy i szkoły. W zeszłym roku 12 listopada obchodziliśmy nowe święto narodowe. Był to także dzień wolny. Czy w tym roku będzie podobnie?

Wiele osób poszukuje informacji czy 12 listopada 2019 będzie dniem wolnym. Pamiętają bowiem, że w 2018 roku dzień po Narodowym Święcie Niepodległości był również dniem wolnym od pracy i szkoły. Dlaczego tak się wtedy stało? Otóż z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości PiS postanowił dać pracownikom dodatkowy dzień wolny.

– Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj. od 10 do 12 listopada 2018 roku – napisano wówczas w projekcie uchwały.

Święto to było jednak tylko jednorazowe. Zatem dla wszystkich tych, którzy liczyli, że 12 listopada nie będą musieli iść do pracy czy szkoły nie mamy, niestety, dobrych wiadomości. Będzie to bowiem zwykły dzień roboczy.

Jedynie osoby, które będą musiały pracować 11 listopada mogą uzgodnić z pracodawcą, że świadczenie pracy za ten dzień odbiorą właśnie we wtorek, 12 listopada. Opcją, aby tego dnia mieć wolne jest także wzięcie dnia wolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *